نکات مهم انتخاب ژپون مناسب لباس عروس

به گزارش مجله شرقیا، ژپون لباس عروس دامن فنرداری است که از آن برای پف دار شدن و خوش حالتی لباس عروس استفاده می گردد. دوخت ژپون لباس عروس به مهارت خاصی احتیاج دارد.

نکات مهم انتخاب ژپون مناسب لباس عروس

به گزارش، امروزه مدل لباس عروس های پف دار مد هستند و عروس خانم های لباس عروس های پف بیشتر می پسندند به همین دلیل خیاط های لباس عروس برای این مدل لباس عروس پرطرفدار از ژپون استفاده می نمایند.

ژپون لباس عروس به دامن فنرداری می گویند که باعث خوش فرم و پف دار شدن لباس عروس می گردد، دامن پف دار لباس عروس با استفاده از ژپون خوش حالت می گردد و فرم خودش را حفظ می نماید. ادامه این مطلب را بخوانید.

لباس عروس از کی سفید شد؟

در این سبک از لباس عروس، بالا تنه لباس تا کمی پایین تر از کمر فیت و چسبیده به بدن دارد و دامن لباس عروس از قسمت پایین کمر حالت پف نموده پیدا می نماید. برای این مدل لباس عروس باید از ژپونی بهره ببرید که قسمت بالایی آن روی شکم و کمر بچسبد و دامن گشاد و چین داری داشته باشد. با استفاده از این ژپون حالت پف دار دامن به بهترین شکل ممکن دیده می گردد. معمولا در این مدل ژپون برای قسمت پایین دامن یک یا دو ردیف فنر هم استفاده می گردد تا حالت پف دامن بیشتر گردد.

اگر لباس عروس تان مدل ماهی است از ژپون فنر دار استفاده نکنید، چند لایه تور زیر دامن لباس عروس اضافه کنید. برای اینکه حالت دامن مدل ماهی یا پری دریایی به بهترین شکل ممکن دیده گردد ضروری است از ژپونی بهره ببرید که مدل آن تا زیر زانو ها ساده هست و تنها از یک لایه پارچه حریری و نازک دوخته شده و از زیر زانو به بعد حالت پف دار داشته باشد. با استفاده از این ژپون، دامن پری دریایی به بهترین شکل ممکن دیده می گردد.

لباس عروس اسکارلت یا پرنسسی معمولا دارای دامنی با پف خیلی زیاد هست که زیبایی فوق العاده ای را برای استایل عروس خانوم ها ایجاد می نماید. برای اینکه پف دامن این لباس عروس به بهترین شکل ممکن دیده باشد باید از ژپونی که دارای سه ردیف فنر هست استفاده گردد. در این مدل ژپون معمولا یک ردیف فنر در بالای دامن و کمی پایین تر از کمر قرار گرفته است، فنر دون در نزیکی زانو و آخرین فنر در پایین دامن قرار می گیرد. هرچه فنر اولی که در بالای ژپون قرار گرفته است به کمر نزدیک تر باشد پف دامن بالاتر می رود و بیشتر دیده می گردد.

در این مدل لباس عروس که معمولا با اسم لباس عروس A-LINE شناخته شده هستند. دامن لباس از روی کمر حالت پف دار پیدا می نماید. بهتر است برای این سبک لباس عروس از ژپونی که دارای دامن حریری و نازک چین دار با دو ردیف فنر، یکی در بالای زانو و دیگری در پایین دامن هست، بهره ببرید. این دامن ژپون دو فنره یاری می نماید تا پف دامن خیلی خوب دیده گردد و زیبایی لباس عروس را کامل تر نشان می دهد.

کمر ژپون لباس حتما باید درست اندازه تان باشد در صورت گشاد بودن مجبور هستید وسط مراسم مدام آن را بالا بکشید تا زیر پایتان نرود و در صورت تنگ بودن کمرتان اذیت می گردد و نمی توانید راحت باشید و با درد و کبودی روبرو می شوید. کمر ژپون باید کاملا اندازه کمر شما باشد تا در آن احساس راحتی داشته باشید.

اندازه قد ژپون عروس نباید خیلی بلند یا خیلی کوتاه باشد. در صورت بلند بودن باعث زمین خوردن عروس می گردد و در صورت کوتاه بودن دامن لباس زیر آن رفته و خط فنر ژپون دیده می گردد که در این صورت از زیبایی لباستان کاسته می گردد. اندازه استاندارد ژپون لباس باید تا استخوان مچ پا باشد.

ژپون عروس نباید از روی دامن لباس پیدا باشد. بسیاری از مزون ها به این موضوع توجه ندارند، اما خودتان باید به خاطر داشته باشید که مبلغی را که بابت لباستان هزینه نموده اید شامل ژپون هم می گردد و خیاط وظیفه دارد به میل شما کار کند؛ بنابراین حتما از او بخواهید روی ژپون لباستان حداقل دو لایه تور بدهد تا خط فنر آن از روی لباس معین نباشد.

فنر ژپون لباس عروس نباید خیلی ضخیم و محکم باشد که در صورت نشستن عروس روی جایگاه دامن او بالا برود. همچنین فنر ژپون نباید خیلی نرم و ظریف باشد که هیچ نقشی در پف لباس یا زیباتر شدن آن نداشته باشد. فنر های نازک و نرم موجب می شوند که لباس عروس جلو پای او گیر کند و باعث آزار او هنگام راه رفتن گردد. فنر های خیلی ضخیم و خیلی نازک مناسب نیستند.

برای دوخت ژپون لباس عروس باید به مهارت خیاطی آشنایی کامل داشت. برای درست کردن یک ژپون بسته به نوع پفی که مورد نظر شماست عمل می کنید. ژپون هایی که فنردار هستند بیشتر مناسب لباس های عروس دختر کوچولو هاست. برای دوخت آن ها پارچه توری مخصوص آهاری که برای ژپون استفاده می گردد تهیه کنید.

اگر می خواهید لباس مدور باشد از فنر مخصوص لباس بهره ببرید. پایین دامن باید با گشادی مورد نظرتان در حالت باز و مدور یک اندازه باشد و بالای ژپون می تواند به اندازه دلخواه چین داشته باشد. این دامن 2 طبقه دوخته می گردد و در تکه بالایی درز ها را دوبل بدوزید تا از بین آن فنر رد گردد. قبل از این کار قطعه طبقه دوم را به دامن وصل می کنید. در این بخش توری که دوخته می گردد باید 3 برابر عرض پای دامن گرفته گردد که چین زیبایی از زیر آن دیده گردد.

بعد از دوخت تور، کمر دامن را هم لیفه نموده، کش می کشید و اگر نمی خواهید دور کمر پف داشته باشد آن را فون در نظر گرفته با یک قزن دو طرف کمر دامن را به هم می آورید.

برای دامن هایی که می خواهید چین طبیعی داشته باشد از فنر استفاده نمی کنید در عوض 3 تا 4 برابر دور باسن گشادی دامن را در نظر گرفته بالای آن را چین می دهید تا دامن یک سره پف دار باشد.

اگر می خواهید پایین دامن فرفری باشد باید آن را با قرار دادن یک نخ ماهیگیری ضخیم زیگزاگ بزنید. حاصل کار بسیار فرفری و زیبا خواهد شد.

منبع: زندگی آنلاین

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 178

به "نکات مهم انتخاب ژپون مناسب لباس عروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهم انتخاب ژپون مناسب لباس عروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید