تور هند: هندوستان مقررات سفر به این کشور را کمی تسهیل نموده است

به گزارش مجله شرقیا، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، هندوستان مقررات سفر به این کشور را کمی تسهیل نموده است.

تور هند: هندوستان مقررات سفر به این کشور را کمی تسهیل نموده است

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

درحال حاضر دولت هندوستان با نظر مقامات بهداشتی این کشور به افرادی که پاسپورت هندوستانی یا اقامت این کشور یا کارت (OCI (Overseas Citizen of India و PIO (Person of Indian origin) یا هر نوع ویزای دیگر از جمله ویزای درمان صادر شده بعد از 20 اکتبر 2021، ویزای توریستی و ویزای الکترونیکی صادر شده بعد از 6 اکتبر 2021 را داشته باشند، اجازه سفر می دهد.

با این حال مقرر شد تمام مسافران بالای 5 سال 72 ساعت قبل از پرواز ورودی به هندوستان آزمایش PCR را در یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران انجام داده و جواب منفی تست کرونا به زبان انگلیسی و دارای QR code را به همراه داشته باشند.

مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت واکسن جانسون/ فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا/ سینوفارم آنها 14 روز گذشته باشد، از انجام تست PCR معاف خواهند شد. کارت واکسیناسیون باید به زبان انگلیسی و دارای QR code باشد.

مسافران قبل از پرواز باید فرم خوداظهاری را تکمیل نموده و اطلاعات خود را در لینک www.newdelhiairport.in به صورت آنلاین ثبت نمایند و کپی از تاییدیه های مربوطه را به همراه داشته باشند.

دولت هند بعلاوه گفت به صورت تصادفی از بعضی مسافران ورودی به فرودگاه بمبئی تست PCR گرفته می گردد که هزینه آن با مسافر خواهد بود. پیشتر هزینه این تست 600 روپیه (حدود 8 دلار به نرخ امروز) معین شده بود. بعلاوه تا پیش از این، اگر مدارک واکسن یا تست PCR و یا اطلاعات فرم خوداظهاری مسافر تایید نمیشد، قرنطینه هفت تا 14 روزه درنظر گرفته میشد که در قانون تازه دیگر اشاره ای به این بند نشده است.

هندوستان منشا موج جهانی ویروس دلتا بوده و در شروع این همه گیری به سرعت مرزهایش را بست و همه پروازهای بین المللی برنامه ریزی شده را در ماه مارس 2020 ممنوع نمود. اما از 15 نوامبر 2021 و با کاهش محدودیت های کرونا، پذیرش گردشگران را دوباره شروع کرد. شیوع سویه تازه اُمیکرون در هند نیز بار دیگر این مقصد سفر زمستانی را تحت تاثیر قرار گرفته است و بسیاری از مسافران را دچار ملاحظه کرد. هند یکی از مقاصد سفرهای نوروزی ایرانی ها نیز بشمار می آید.

منبع: همگردی
انتشار: 12 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2038

به "تور هند: هندوستان مقررات سفر به این کشور را کمی تسهیل نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هند: هندوستان مقررات سفر به این کشور را کمی تسهیل نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید