کشف اسکلت زنی که درون قایق دفن شد

به گزارش مجله شرقیا، باستان شناسان بقایای زن جوانی را در آرژانتین کشف کردند که در یک قایق حدودا هزار ساله دفن شده است.

کشف اسکلت زنی که درون قایق دفن شد

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، باستان شناسان بقایای قایق حدودا هزار ساله ای را در منطقه پاتاگونیا، نزدیک مرز شیلی و آرژانتین کشف نموده اند که جوانی در آن دفن شده است.

به گفته محققان، این امکان وجود دارد که این زن در قایق دفن شده بوده تا قایق بتواند به او در سفر به دنیا پس از مرگ یاری کند. این قایق درحقیقت استعاره ای است از انتقال روح فرد متوفی به وسیله دریا به مقصد ابدی.

محققان با آنالیز استخوان لگن و شرایط دندان اسکلت دریافتند این زن در زمان مرگ بین 17 الی 25 سال سن داشته است، با این حال دلیل مرگ او نامشخص است.

کشف اسکلت زنی که درون قایق دفن شد

کاوشگران حدود 600 تکه از یک تنه سرو شیلیایی را در اطراف اسکلت این زن کشف نموده اند. برای ساخت این نوع از قایق های چوبی، بخش داخلی تنه درخت با استفاده از آتش تخلیه می شده است.

محققان با استفاده از تاریخ گذاری رادیو کربن دریافتند این زن احتمالا در سال 1142 میلادی جانش را از دست داده است. بر این اساس می توان نتیجه گرفت این زن یکی از افراد قوم ماپوچه بوده است که پرجمعیت ترین گروه بومیان آمریکای جنوبی محسوب می شدند.

باستان شناسان بعلاوه یک کوزه سفید و قرمز را کشف کردند که در نزدیکی سر این زن قرار داده شده بود.

این قدیمی ترین قایق خاکسپاری است که تا به امروز در قاره آمریکای جنوبی کشف شده است. محققان معتقدند کشف این قایق می تواند اطلاعات جدیدی درباره این مردم و اعتقادان آن ها پیش از حضور اسپانیایی ها را ارائه دهد. این اکتشاف بعلاوه از این نظر حائز اهمیت است که بر اساس سنت، اغلب مردان در قایق های خاکسپاری، دفن می شدند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 شهریور 1401 بروزرسانی: 9 شهریور 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2136

به "کشف اسکلت زنی که درون قایق دفن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف اسکلت زنی که درون قایق دفن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید