13 ایده فوق العاده برای چیدمان U شکل آشپزخانه

به گزارش مجله شرقیا، آشپزخانه یو (U) شکل یک چیدمان متداول است که شامل کابینت، میز و وسایل داخلی در سه طرف فضا می گردد. ضلع چهارم معمولا فضای باز، درب ورودی یا بازشو است. در فضاهای بزرگ تر با عرض کافی، آشپزخانه های U شکل اغلب با یک جزیره یا جایگاه مستقل تجهیز می شوند. در فضاهای کوچک تر، یک شبه جزیره ممکن است به یک طرف وصل گردد تا فضای بیشتری برای نشستن و پیشخوان را فراهم کند و در عین حال فضای خالی برای حرکت به داخل و خارج از آشپزخانه باقی بماند.

13 ایده فوق العاده برای چیدمان U شکل آشپزخانه

اگر آشپزخانه شما یو شکل است، در ادامه این مطلب از خبرنگاران مگ همراه ما باشید، به شما ایده های شیک و مجذوب نمایندهی را برای چیدمان این نوع آشپزخانه خواهیم گفت.

1. میز ناهارخوری مرکزی قرار دهید

اگر آشپزخانه U شکل شما به مقدار کافی بزرگ است، می توانید یک جزیره آشپزخانه ایجاد کنید. بعضی افراد میز و جایگاه های ناهارخوری را راحت تر از جایگاه های اطراف جزیره می دانند. بنابراین اگر آشپزخانه شما فضای کافی برای پیشخوان و فضای ذخیره سازی در اطراف و عمق یا عرض کافی در مرکز برای اضافه کردن فضای نشیمن دارد، می توانید یک میز ناهارخوری مرکزی در آشپزخانه قرار دهید اما توجه داشته باشید که فضای کافی برای گردش و جریان در اطراف میز باقی بگذارید.

2. با رنگ آمیزی به فضا عمق ببخشید

برای اینکه آشپزخانه U شکل شما بیش از حد حالت جعبه ای و محصور شده نداشته باشد، با رنگ تیره روی دیوار دور یا پایه جزیره آشپزخانه، به فضا کمی عمق اضافه کنید. این کار به ایجاد یک نقطه کانونی و تعریف فضا نیز یاری می نماید.

3. برای نورپردازی فضا، چراغ های آویزی را در نظر بگیرید

یک آشپزخانه بزرگ یو شکل ممکن است احساس سردرگمی ایجاد کند. نصب کردن چراغ های آویزی در بالای جزیره یا میز ناهارخوری در وسط اتاق، به معین کردن قسمت نشیمن یاری می نماید، مقداری از فضای خالی عمودی را پر می نماید و باعث می گردد آشپزخانه برای گذراندن وقت در آن حس بهتر و راحت تری ایجاد کند.

4. یک نقطه کانونی ایجاد کنید

در یک آشپزخانه U شکل با اضلاع مساوی، با ایجاد یک نقطه کانونی روی دیوار یا پوشاندن دیوار بالای اجاق گاز با تخته سنگ های برجسته، کاشی کاری چشمگیر یا یک اثر هنری در مقیاس بزرگ، به فضای خود کمی رنگ و شخصیت خواهید بخشید.

5. از قفسه های باز بهره ببرید

یکی از راه های جلوگیری از ایجاد احساس تنگنا در آشپزخانه U شکل، اضافه کردن قفسه های باز یا شناور به دیوارها به جای کابینت هاست. مطمئن شوید که فضای ذخیره سازی باز را با سازماندهی مناسب، منظم نگه می دارید و فرصت دکور کردن قفسه ها را برای اضافه کردن شیشه های رنگارنگ، اکسسوری ها، آثار هنری یا دیگر عناصر دکوری از دست ندهید تا آشپزخانه خود را دل نشین و مجذوب نماینده طراحی کنید.

6. از طرح های ترکیبی بهره ببرید

با ترکیب کردن کابینت های تیره و روشن یا ترکیب متریال هایی مانند فلزات یا ترکیبی از روکش های براق و مات و بعلاوه ترکیب بافت های مختلف، مجذوب نمایندهیت آشپزخانه خود را دوچندان کنید.

7. از میز گرد بهره ببرید

یک آشپزخانه یو شکل با فضای داخلی منظم و یکپارچه، می تواند ظاهری مینیمالیستی و مدرن داشته باشد و در حالی که بسیاری از مردم انتخاب می نمایند که یک جزیره یا میز مربع یا مستطیل را به مرکز یک آشپزخانه بزرگ U شکل اضافه نمایند، یکی از راه های افزایش مجذوب نمایندهیت بصری، شکستن تمام آن خطوط مستقیم و افزایش جریان با اضافه کردن یک میز گرد است.

8. از پالت رنگی مونوکروم بهره ببرید

آشپزخانه های U شکل با اضلاع بلند می توانند با کابینت ها و وسایلی که هر سه دیوار را پوشانده اند، حس آشفتگی و بی نظمی را به وجود آورند. با یک پالت رنگی کاملا سفید، شلوغی بصری را به حداقل می رساند. وسایلی مانند یخچال را به صورت توکار قرار دهید تا با کابینت مطابقت داشته باشد و برای افزودن کنتراست می توانید کارهایی مانند استفاده از کفپوش چوبی، جزیره آشپزخانه یا اضافه کردن میز و جایگاه را بگنجانید.

9. از فضاهای باز و بسته بهره ببرید

در یک آشپزخانه U شکل با کابینت هایی که از کف تا سقف روی دیوارها که فضای عمودی را به حداکثر می رسانند، می توانید به هم ریختگی بصری را کاهش دهید. ترکیبی از قفسه های باز و بسته فضا را مجذوب نماینده تر جلوه می دهد و به شما فرصتی می دهد تا اشیایی را که می خواهید دیده شوند، برجسته تر کنید و به هم ریختگی را پشت درهای کابینت پنهان کنید.

10. یک شبه جزیره ایجاد کنید

اگر آشپزخانه ای U شکل دارید که باریک است، می توانید یک شبه جزیره توکار داشته باشید. از یکی از پیشخوان ها بهره ببرید و سعی کنید به هم ریختگی را با قرار دادن وسایل زیر پیشخوان به حداقل برسانید و سطح را برای غذاخوری و آماده سازی غذاها تمیز و مرتب باقی بگذارید.

11. مقداری فضای منفی باقی بگذارید

به هم ریختگی بصری را در آشپزخانه یو شکل می توان با کابینت های داخلی فراوان و قفسه های باز برای نمایش اشیاء تزئینی یا وسایل روزمره در خانه کاهش داد. اما تا جایی که ممکن است، مطمئن شوید که مقداری از فضای دیوار، به خصوص فضای اطراف پنجره ها را آزاد و خالی باقی بگذارید. باقی گذاشتن مقداری فضای منفی به طراحی اجازه می دهد تا نفس بکشد و در فضا حس مطلوب تری را منتقل کند.

12. به نیمکت به جای جایگاه فکر کنید

در یک آشپزخانه بزرگ و عریض U شکل، اضافه کردن یک نیمکت چسبیده به دورترین نقطه آشپزخانه و همراه کردن آن با یک میز و جایگاه، از به هم ریختگی بصری کاسته می گردد زیرا علاوه بر اینکه موجب کمتر استفاده شدن تعداد جایگاه ها می گردد، ظاهری متفاوت از میز و جایگاه های معمول را به فضای آشپزخانه شما می بخشد.

13. از فرش بهره ببرید

در یک آشپزخانه باریک U شکل، اضافه کردن قالیچه های کوچک برای تعریف فضا می تواند یاری کند که فضای آشپزخانه شما کمتر شبیه به یک راهروی باریک به نظر برسد.

کلام آخر

آشپزخانه یو (U) شکل ممکن است احساسات مختلفی را در فضا جریان دهد. ممکن است بسیار باریک باشد و حس راهرو یا تنگی فضا را منتقل کند یا بسیار بزرگ باشد و حس یک فضای محصور شده را ایجاد کند و… هدف از طراحی صحیح و اصولی این نوع از آشپزخانه، از بین بردن احساسات منفی شکل گرفته در فضا و تغییر آن به حسی مطلوب و دل نشین است. پس خوب به آنالیز آشپزخانه خود بپردازید و ببینید که کدام یک از موارد گفته شده برای چیدمان آشپزخانه شما مناسب است.

منبع: thespruce

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2035

به "13 ایده فوق العاده برای چیدمان U شکل آشپزخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 ایده فوق العاده برای چیدمان U شکل آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید