شروع احیا و مرمت خانه و باغ تاریخی یحیی بیک در خراسان شمالی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از شروع مرمت و احیای خانه و باغ یحیی بیک توسط بخش خصوصی اطلاع داد.

شروع احیا و مرمت خانه و باغ تاریخی یحیی بیک در خراسان شمالی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه مدیرکل میراث فرهنگی این استان امروز چهارشنبه 7 آذر در این باره اظهار کرد: مرمت این بنای باقی مانده از دوران قاجار، توسط بخش خصوصی شروع شده است و تا انتها آذرماه جاری به بهره برداری خواهد رسید.

یزدان پناه توضیح داد: با توجه به قرار گیری اثر در جهت عبور زائران میلیونی امام رضا(ع) و امامزاده حمزه الرضا مقرر شد با مجوز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این اثر شاخص در قالب اقامتگاه بوم گردی احیا شد.

او با بیان اینکه خانه های قدیمی هر کدامشان نشان از تاریخ و معماری یک دوره دارد ، بیان کرد: پیگیر پروژه های مشارکتی و جلب رضایت مالکان در جهت حفظ این خانه های قدیمی و تاریخی هستیم.

اثر تاریخی خانه و باغ یحیی بیک که در شهرستان شیروان و شهر زیارت واقع شده از آثار شاخص دوره قاجار که در سال 1394 به شماره 31222 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، از نظر تزیینات، هشتی و کاربندی ها، سر ستون های زیبا، پلان کلی و طراحی شده داخل باغ در سطح شهرستان اثری منحصر به فرد به شمار می آید.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 23 شهریور 1398 شناسه مطلب: 279

به "شروع احیا و مرمت خانه و باغ تاریخی یحیی بیک در خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع احیا و مرمت خانه و باغ تاریخی یحیی بیک در خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید