آلودگی هوای تهران از شنبه شب

به گزارش مجله شرقیا، در شرایطی که برای امروز (11 آذرماه) تا صبح شنبه (13 آذرماه) در برخی ساعات وزش باد و بهبود کیفیت هوا پیش بینی شده است، اداره کل هواشناسی استان تهران از آلودگی هوا از شنبه شب (13 آذرماه) خبرمی دهد.

آلودگی هوای تهران از شنبه شب

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: پایداری هوا و سکون نسبی جو از شنبه شب (13 آذرماه) تا ظهر دوشنبه (15 آذرماه) موجب انباشت آلاینده های جوی به ویژه ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون و کاهش کیفیت هوا در نواحی پرتردد و صنعتی استان تهران می گردد.

در پی حاکمیت این شرایط جوی افزایش شاخص آلودگی های جوی و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده ثابت و متحرک، گاهی کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها به ویژه در منطقه ها صنعتی و پرتردد دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی، اجتناب از حضور در فضای باز برای افراد دارای سابقه بیماری های قلبی و ریوی، اجتناب از رفت و آمدهای غیرضروری به نواحی پرتردد برای افراد سالمند و خردسال و اجتناب از فعالیت فیزیکی طولانی مدت و ورزش در فضای باز توصیه می نماید.

بر اساس این هشدار هواشناسی از عصر امروز (11 آذرماه) تا صبح شنبه (13 آذرماه) در برخی ساعات وزش باد میانه تا نسبتاَ شدید در سطح استان و گاهی وزش باد شدید در نواحی جنوب غربی استان پیش بینی می گردد که طی این مدت، تهویه طبیعی و بهبود کیفیت هوا مورد انتظار است.

به گزارش ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 دی 1400 بروزرسانی: 18 دی 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1927

به "آلودگی هوای تهران از شنبه شب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوای تهران از شنبه شب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید