آمادگی مرکز تحقیقات استراتژیک برای همکاری های مطالعاتی و پژوهشی با چین

به گزارش مجله شرقیا، خبرنگاران: رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام از آمادگی این مرکز برای همکاری های مطالعاتی و پژوهشی با شرکت هوآوی چین اطلاع داد.

آمادگی مرکز تحقیقات استراتژیک برای همکاری های مطالعاتی و پژوهشی با چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش حوزه احزاب خبرنگاران، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که به منظور شرکت در اولین اجلاس سازمان های غیردولتی و مطالعاتی کشورهای عضو سیکا و ملاقات با بعضی از مقامات این کشور و همچنین بازدید از مراکز فعال در حوزه های مطالعاتی و پژوهشی به چین سفر نموده است، روز یکشنبه با حضور در هوآوی و مرکز تحقیقاتی و پژوهش وابسته، با مدیران و مسئولان ارشد این مجموعه ملاقات و از بخش های مختلف بازدید کرد.

ولایتی در این برنامه از بخش های مختلف و به ویژه فعالیت های پژوهشی و مطالعاتی بازدید و با گزارش مسئولان ارشد هوآوی در جریان فرایند اقدامات و آخرین پیشرفت های تکنولوژی و فناوری های اطلاعاتی نهاده شد و با دستاوردهای آن آشنا شد.

وی در ادامه و در جلسه مشترک با مسئولان مربوطه که مهندس فروزش معاون مرکز تحقیقات، صفری سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در چین، سعید محمدی مشاور مرکز و تعدادی از فعالان مالی مقیم نیز حضور داشتند ضمن ابراز خرسندی از این بازدید توجه به مباحث پژوهشی، مطالعات کاربردی و زیرساختی را در هواوی بسیار با اهمیت و قابل توجه دانست و اضافه کرد: زمینه های همکاری های علمی و پژوهشی ارزشمندی در بخش های مختلف مرکز و همچنین در دیگر مجموعه های علمی و پژوهشی ایران وجود دارد که می تواند در جهت گسترش همکاری ها مورد توجه و بهره برداری قرار گیرد و مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در این زمینه آمادگی برقراری ارتباط و تعاملات فیمابین را اعلام می نماید.

در ادامه این بازدید مسئولان ارشد هواوی نیز علاقه مندی خود را برای همکاری در زمینه های مختلف ابراز نموده و گزارشی از اقدامات خود ارائه کردند.

ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به منظور شرکت در اولین اجلاس سالانه سازمان های غیردولتی و مطالعاتی کشورهای عضو سیکا با عنوان تعامل و تدابیر اعتمادسازی در آسیا که از روز دوشنبه (4 خرداد) به مدت دو روز در شهر پکن برگزار می گردد به چین سفر نموده و علاوه بر سخنرانی در این اجلاس با بعضی مقامات ملاقات و از مراکز مطالعاتی و پژوهشی بازدید می نماید.

حدود 200 نفر از اعضای دولت های عضو، سیاستمداران، مراکز غیر دولتی و پژوهشی، سفرای خارجی مقیم چین و همچنین کارشناسان بین المللی در این نشست دو روزه شرکت دارند.

انتهای پیغام،

منبع: تسنیم
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 605

به "آمادگی مرکز تحقیقات استراتژیک برای همکاری های مطالعاتی و پژوهشی با چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی مرکز تحقیقات استراتژیک برای همکاری های مطالعاتی و پژوهشی با چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید