آکواریوم شارجه، یکی از زیباترین آکواریوم های جهان

به گزارش مجله شرقیا، آکواریوم زیبای شهر شارجه همیشه در طی سال مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. شارجه به عنوان سومین شهر بزرگ امارات متحده عربی است که هم در خلیج فارس و هم دریای عمان ساحل دارد.

آکواریوم شارجه، یکی از زیباترین آکواریوم های جهان

شهر شارجه به ارزانی معروف بوده و سرشار از جاذبه های گردشگری زیبا است، بر همین اساس خیلی از گردشگران سفر به این شهر را ترجیح داده و به خرید بلیط هواپیما اقدام می نمایند. دسترسی به شارجه به علت قرارگیری در امتداد ساحل شمالی خلیج فارس در شبه جزیره عربستان برای ایرانی ها آسان است. شارجه در حوزه گردشگری و جذب جهانگرد در بین شهرهای کشورهای عربی و جهان اسلام پیروز بوده است.

با اینکه شهر شارجه ویژگی های اسلامی و عربی خود را حفظ نموده و از لحاظ موقعیت جغرافیایی و به خاطر خلیج فارس و دریای عمان در شرق و غرب خود مزایای زیادی کسب نموده است. بر همین اساس شهر شارجه به عنوان مراکز فعالیت های مالی و گردشگری امارات محسوب می گردد. در شهر شارجه جاذبه های شگفت انگیزی برای سرگرم کردن بازدیدنمایندگان وجود دارد، مانند مکان های جهانگردی، بازارهای سنتی، موزه ها، مراکز خرید و آکواریوم. در این مقاله می خواهیم آکواریوم شارجه را به شما معرفی کنیم تا در هنگام سفرتان حتما بازدید داشته باشید.

چرا باید از آکواریوم شارجه بازدید کنیم؟

آکواریوم شارجه مثل آکواریوم دبی یکی از زیباترین آکواریوم های جهان به شمار می رود.

آکواریوم شارجه دارای متنوع ترین موجودات دریایی است.

با بازدید از اکواریوم شارجه می توانید جهان پنهان در عمق دریا و موجودات مجذوب کننده را کشف کنید.

آکواریوم شارجه شامل ماهی های سواحل و بندرهای شارجه است.

آکواریوم شارجه نشان دهنده جهان رنگی، پر رمز و راز و عمق زنده دریا است.

آکواریوم شارجه شامل انواع جانوارن دریایی مانند عروس دریایی، کوسه، طبیعت موجود در زیر آب مانند تپه های مرجانی، مانگروها و دیگر زیستگاه های آبزی است.

معرفی آکواریوم شارجه

همان طور که اشاره شد شارجه به عنوان شهر کوچک دریایی در طی سال ها در تعامل با دریا بوده است و آکواریوم و موزه دریانوردی اهمیت دریا را در توسعه شهری شارجه نشان می دهد. مخصوصا برای بچه ها، آکواریوم جاذبه ای هیجان انگیز است تا چندین نوع موجودات زنده دریایی مانند کوسه ها، صخره های مرجانی و عروس های دریایی را از نزدیک دیدن نمایند. در آکواریوم شارجه ماکت های مختلفی از قایق های قدیمی و ابزارآلات ماهیگیری را خواهید دید که همگی نقش بسزایی در دریا و صیادی داشته اند و همین ها سبب رشد و توسعه مالی از لحاظ دریایی این شهر شده اند. در آکواریوم و موزه دریایی شارجه می توانید مجموعه ای از مرواریدهای درخشان، قدیمی ترین مروارید را دیدن کنید، بعلاوه می توانید یک کشتی بزرگ چوبی زیبا را ببینید که در بیرون از موزه لنگر انداخته است، این کشتی می تواند سوژه خوبی برای عکاسی تان باشد.

تاریخچه آکواریوم شارجه

برای بازدید از آکواریوم شارجه بدون اینکه پایتان خیس گردد باید وارد یک قایق شوید تا به موجودات دریایی از ساحل غربی و شرقی امارات متحده عربی نزدیک شوید. آکواریوم شارجه شامل 150 گونه مختلف دلقک ماهی، دلفریزه های دریایی، پرتوهای دریایی و کوسه های ریف است. این آکواریوم دارای مساحتی 6500 مترمربع در دو طبقه با 20 آکواریوم و 1.8 میلیون لیتر آب در ژوئن سال 2006 افتتاح شده است. آکواریوم شارجه به عنوان یک فضای تفریحی و به منظور آشنایی گردشگران با زندگی دریایی و اهمیت آن ساخته شده است که در سال 2009 اداره موزه های شارجه تصمیم گرفت تا محلی برای ذخیره طبیعت دریایی دامنه آکواریوم ایجاد کند و در یک دهه گذشته، Sharjah Aquarium به عنوان یک زیستگاه امن برای زندگی دریایی شناخته شده است. در آکواریوم شارجه محیطی ایده آل برای رشد صخره های مرجانی و برای جلوگیری از شدت آلودگی دریایی و آسیب های زیست محیطی در آن توسعه داده شده است.

در آکواریوم شارجه، متخصصان برای حفاظت از محیط زیست دریایی کوشش می نمایند. در آکواریوم شارجه می توانید انعکاس موجودات دریایی متنوع در محیط دریایی را مشاهده کنید. محیطی فریبنده در داخل آکواریوم با بیش از 150 گونه مختلف شامل ماهیان تزیئنی، مرجان ها، کوسه ها، مارماهی ها، اسب های دریایی و ماهیان متنوع دریایی است. انواع موجودات دریایی در میزان های مختلف در سواحل سنگی، صخره های مرجانی، تالاب ها در این آکواریوم جمع آوری شده اند. آکواریوم شارجه به عنوان اولین و بزرگترین مرکز آموزشی دولتی در امارات است و بازدید از این مکان به همه جهانگرد ها و گردشگران توصیه می گردد.

موجودات آکواریوم شارجه

بعلاوه از سال 2009 از انواع موجودات دریایی محافطت می گردد و آکواریوم شارجه به عنوان مکانی برای سکونتگاه امن برای رشد و پرورش ماهیان و محیط مناسب برای رشد مرجان ها است. در این آکواریوم به خاطر آلودگی هوا، طبیعت دریایی ایجاد نموده اند تا از آسیب های زیست محیطی و فعالیت های مضر مانند ماهیگیری بیش از حد، نشت نفت و احیای زمین جلوگیری گردد و تعدادی ماهی و مرجان پس از تخریب زیستگاه اولیه شان همراه با نابودی بسیاری از جنگل ها یکی از مهمترین عوامل در حفاظت از محیط زیست دریایی هستند.

در آکواریوم شارجه فضایی دقیقا مشابه قایق برای بازدید نمایندگان ایجاد نموده اند و برای نزدیک شدن به موجودات دریایی از ساحل غربی و شرقی امارات متحده عربی بروید و بدون اینکه پایتان خیس گردد از موجودات دریایی بازدید کنید. انواع جانوارن دریایی مانند عروس دریایی، کوسه، انواع ماهی های بزرگ و کوچک در انواع رنگ های زیبا و دیدنی و طبیعت های زیر دریا مانند تپه های مرجانی، مانگروها و زیستگاه های آبزی محلی در این آکواریوم زیبا قابل مشاهده است.

امکانات آکواریوم شارجه

به غیر از موارد سرگرم نماینده در آکواریوم شارجه چندین امکانات دیگری نیز برای بازدید نمایندگان فراهم شده است، مانند اینترنت وای فای رایگان، دسترسی ویلچر برای گردشگران کهنسال و دارای معلولیت جسمانی، اتاق تعویض پوشک، کافه ای برای فروش تنقلات، عبادتگاه، مغازه هدیه فروشی، آسانسور و سرویس بهداشتی.

نحوه دسترسی به آکواریوم شارجه

برای دسترسی به آکواریوم شارجه سه روش دارید: روش اول اتوبوس است که می توانید به ایستگاه الجبیل بروید. روش دیگر استفاده از تاکسی های شهری است که در همه نقاط شهر دسترسی خواهید داشت. روش سوم نیز استفاده از مترو است که ایستگاه القیاده نام دارد.

ساعت و هزینه بازدید از آکواریوم شارجه

برای بازدید از آکواریوم شارجه می توانید همه روزه به جز یک شنبه ها از ساعت 8 صبح تا 8 شب بروید. فقط توجه داشته باشید که آدینه ها از ساعت 2 ظهر تا 8 شب دایر است. برای بازدید از این آکواریوم باید بلیط ورودی تهیه کنید.

جاذبه های دیدنی نزدیک به آکواریوم شارجه

ساحل الخان شارجه: 650 متر

بازار مرکزی شارجه: 4.5 کیلومتر

جزیره نور: 5.8 کیلومتر

موزه هنری شارجه: 6 کیلومتر

موزه تمدن اسلامی شارجه: 6.1 کیلومتر

رستوران های نزدیک به آکواریوم شارجه

برگر آدرس: 1.4 کیلومتر

رستوران یمن ریف: 2 کیلومتر

رستوران الغالی: 2.1 کیلومتر

رستوران الخان: 2.2 کیلومتر

رستوران رصیف: 2.3 کیلومتر

رستوران لوریس: 2.6 کیلومتر

هتل های نزدیک آکواریوم شارجه

هتل آپارتمان ستاره های امارات: 700 متر

هتل تایم روبی: 750 متر

هتل سامر لند: 1.4 کیلومتر

هتل ایوان: 1.5 کیلومتر

هتل البوستان: 2.1 کیلومتر

هتل ساحلی لولو: 2.7 کیلومتر

هتل گلدن تولیپ: 4.3 کیلومتر

منبع: گردشبان
انتشار: 5 آذر 1402 بروزرسانی: 5 آذر 1402 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2308

به "آکواریوم شارجه، یکی از زیباترین آکواریوم های جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آکواریوم شارجه، یکی از زیباترین آکواریوم های جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید