امید نوروزی: فدراسیون کشتی به هیئت ها زنگ می زند و تهدید می نماید، من و هیئت استان فارس از دبیر حمایت می کنیم

به گزارش مجله شرقیا، امید نوروزی قهرمان کشتی فرنگی المپیک 2012 لندن با بیان اینکه از علیرضا دبیر حمایت می کنیم، گفت: اینکه فدراسیون کشتی به خاطر دیدار با او، هیئت ها را تهدید می نماید اخلاقی و حرفه ای نیست.

امید نوروزی: فدراسیون کشتی به هیئت ها زنگ می زند و تهدید می نماید، من و هیئت استان فارس از دبیر حمایت می کنیم

امید نوروزی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی مجله شرقیا در خصوص سفر علیرضا دبیر به شیراز برای دیدار با رئیس هیئت و جمعی از گوش شکسته های کشتی این استان، گفت: متاسفانه در خصوص این سفرها چیزهایی در شبکه های مجازی گفته می گردد که غیراخلاقی و غیر حرفه ای است. شنیده ام که چند نفر از آقایانِ فدراسیون نشین زنگ زده و هیئت ها را تهدید نموده اند که چرا با دبیر جلسه گذاشته اید. علیرضا دبیر قهرمان المپیک و جهان است، این همه افتخار کسب نموده و در حالی که هنوز ثبت نامی از کاندیدای ریاست فدراسیون انجام نشده، او حق دارد هر جایی که دلش می خواهد برود. این موضوع به فدراسیون ارتباطی ندارد. این برخوردها خوب نیست، هر کسی اختیار دارد به هر شهری که می خواهد برود. دبیر به شیراز آمده که به دوستانش سر بزند و ما با کمال افتخار در خدمتش هستیم و همه گونه حمایتش خواهیم کرد، نه به خاطر بحث رفاقت، بلکه به دلیل شناختی که از او دارم.اصلاح خرابی های کشتی 4 سال زمان می برد نوروزی با اشاره به وضعیت کشتی، توضیح داد: کشتی آزاد و فرنگی وضعیت خوبی ندارند. شاید 4 سال طول بکشد که کشتی دوباره سر و سامان بگیرد و خرابی های گذشته و اتفاقاتی که در این مدت رخ داد از بین برود. بحث یکی دو سال نیست، حداقل باید 4 سال کار گردد.

این فرنگی کار شیرازی ادامه داد: باید گروه توانمندی راس کار باشد که زودتر به نتیجه برسیم. من آدم رکی هستم و در حال حاضر بهترین گزینه ای که می تواند فدراسیون را مدیریت کند علیرضا دبیر است. این را همه جا هم اعلام نموده ام. اگر دبیر در انتخابات کاندیدا گردد نظر من و هیئت کشتی استان فارس روی اوست. دبیر مدیر باتجربه ای است که سال ها هم مسئولیت کمیسیون برنامه و بودجه کلانشهر تهران را برعهده داشته، دکترای مدیریت دارد و قهرمان جهان و المپیک است. او از نظر اخلاقی هم موجه است.معلوم نیست این همه بودجه کجا هزینه شده است وی تاکید نمود: نظر ما روی دبیر به هیچوجه احساسی نیست، ما از کسی حمایت می کنیم که بتواند به کشتی یاری و خدمت نموده و احترام پیشکسوتان را حفظ کند. در این سال ها تمام احترام ها زیر پا گذاشته شده و اصلا معلوم نیست بودجه کجا هزینه شده است. در قبال این همه سوء مدیریت و ناکامی پاسخی به مردم داده نشد. اگر من، سوریان، امثال ما و 4 مربی سازنده نتوانیم در کشتی نظر بدهیم دیگر چه کسی باید صحبت کند؟ تیم قهرمان المپیک، یازدهم جهان شده و هیچ کسی هم جوابگوی مردم نیست.بنا نباید اشتباهات قبل را تکرار کند قهرمان المپیک 2012 لندن در پاسخ به این سوال که با بازگشت محمد بنا چقدر به پیروزیت کشتی فرنگی امیدوار است، اظهار داشت: بنا نباید اشتباهات قبلش را تکرار کند، باید در انتخاب کادرفنی و مسائل تمرینی تجدید نظر کند و تمریناتش را با علم روز جهان پیش ببرد. نباید از کشورهای پیشرفته در بحث حرفه ای عقب باشیم. اگر بخواهیم طبق روال 8-9 سال پیش تمرین کنیم همان داستان برزیل تکرار خواهد شد. المپیک 2016 ریو تنها جایی بود که به راحتی می توانستم قهرمان شوم اما به خاطر تمرینات اشتباه و مسائل دیگر مدالم را از دست دادم. من در برزیل مشکل بدنی داشتم. بنا پیشکسوت و مربی من است و احترامش واجب، او سال ها برای تیم ملی زحمت کشیده اما این را قبلا به بنا هم گفته بودم که بدن های ما در ریو خراب بود.به نظر بنا احترام می گذارم وی با اشاره به اینکه عدهای بدون اطلاع از مسائل مختلف، در فضای مجازی فحاشی می نمایند گفت: متاسفانه عده ای اصلا فکر نمی نمایند و اینستاگرام به محلی برای فحاشی تبدیل شده است، آنها به همه توهین می نمایند.

نوروزی در پاسخ به این سوال که قبلا گفته بود باز هم می خواهد کشتی بگیرد و آیا بعد از اظهار نظر سرمربی تیم ملی و مخالفتش با این تصمیم طلایی های المپیک 2012، باز هم می خواهد به کشتی برگردد؟ به مجله شرقیا گفت: من دوست داشتم دوباره کشتی بگیرم و می خواستم صددرصد این کار را انجام دهم اما متاسفانه بعد از آن، محمد بنا در مصاحبه ای بیان کرد که صلاح نمی بیند ما به کشتی برگردیم. من هم به نظر او احترام می گذارم و از این تصمیم صرف نظر کردم. وقتی سرمربی نظرش این نیست که ما کشتی بگیریم بازگشت ما فایده ای ندارد. کادرفنی باید موافق بازگشت ما باشد که بتوانیم پیروز شویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 141

به "امید نوروزی: فدراسیون کشتی به هیئت ها زنگ می زند و تهدید می نماید، من و هیئت استان فارس از دبیر حمایت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امید نوروزی: فدراسیون کشتی به هیئت ها زنگ می زند و تهدید می نماید، من و هیئت استان فارس از دبیر حمایت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید