تور روسیه ارزان: اکتبر؛ مرگبارترین ماه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در روسیه

به گزارش مجله شرقیا، طبق اطلاعات آماری در روسیه، تنها در طول ماه اکتبر (مهر-آبان) حدود 60 هزار نفر در اثر عوارض بیماری کووید-19 در این کشور جان خود را از دست دادند و اکنون تعداد کل قربانیان این عفونت به بیش از 280 هزار نفر رسیده است.

تور روسیه ارزان: اکتبر؛ مرگبارترین ماه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، اطلاعات آماری در روسیه گویای این واقعیت است که ویروس کرونا در طول ماه اکتبر سال 2021 (اوایل مهر الی اواسط آبان ماه)، دلیل اصلی مرگ و میر 58 هزار و 822 نفر از شهروندان روسی بوده که این ماه را به مرگبار ترین ماه سال تبدیل نموده است.

ضمن اینکه پزشکان در مورد اینکه این عفونت دلیل مرگ حدود 10 هزار بیمار دیگر بوده نیز مشکوک هستند و بیماری کووید-19 ممکن است دلیل اصلی مرگ و میر تعداد بیشتری از شهروندان روس باشد که دارای بیماری های زمینه ای دیگر بوده و جان خود را از دست داده اند، البته تأیید این مطلب نیازمند تحقیقات مضاعف است.

سازمان آمار روسیه بعلاوه اعلام نموده که طبق اطلاعات رسمی منتشره از سوی دولت، در طول فصل پاییز تعداد شهروندان روسی که با عایدیی زیر خط فقر زندگی می نمایند به 16 میلیون نفر رسید که شیوع ویروس کرونا و مسائل ناشی از آن برای بعضی اقشار کم عایدی جامع در این مسئله بی تأثیر نبوده است.

تعداد کل قربانیان کرونا در روسیه به 280 هزار نفر رسید

طبق گزارش امروز (شنبه) ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه، تعداد مرگ و میرهای روزانه ناشی از بیماری کووید-19 در این کشور همچنان بالا و بیشتر از 1200 مورد است، بطور که طی یک روز گذشته یک هزار و 215 نفر دیگر جان خود را از دست دادند. بدین ترتیب، تعداد قربانیان ویروس کرونا در روسیه در کل دوره اپیدمی این عفونت به 280 هزار و 72 نفر افزایش یافته است.

بیشترین موارد مرگ ناشی از کرونا در شهر مسکو - 93 مورد، در شهر سن پترزبورگ- 57 مورد، در منطقه مسکو - 55 مورد و در منطقه کراسنودارسک نیز 42 مورد گزارش شده است.

طبق گزارش این ستاد، این در حالی است که تعداد موارد تأیید شده از آلودگی ویروس کرونا در روسیه روندی تثبیت شده تر یافته و طی شبانه روز گذشته 32 هزار و 974 مورد تازه شناسایی شد تا در مجموع تعداد افراد مبتلا به این عفونت به 9 میلیون و 769 هزار و 11 نفر برسد.

دو شهر مسکو و سن پترزبورگ و منطقه مسکو همچنان کانون اصلی شیوع بیماری کووید-19 در روسیه هستند. 3 هزار و 356 مورد آلودگی تازه در شهر مسکو، 2 هزار و 528 مورد در شهر سن پترزبورگ، 2 هزار و 75 مورد نیز در منطقه مسکو شناسایی شده است. در حال حاضر، تعداد بیماران فعال کرونایی در تمامی 85 منطقه فدرال روسیه به یک میلیون و 17 هزار و 126 نفر افزایش یافته است.

این در حالی است که تعداد شهروندان روس معالجه شده از عفونت کووید-19 طی یک روز گذشته 35 هزار و 185 نفر افزایش یافت. در مجموع تعداد شهروندان روس درمان شده به 8 میلیون و 471 هزار و 813 نفر افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1934

به "تور روسیه ارزان: اکتبر؛ مرگبارترین ماه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه ارزان: اکتبر؛ مرگبارترین ماه از لحاظ شمار قربانیان کرونا در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید