این 5 عادت افراد کم هوش را از افراد باهوش جدا می نماید

به گزارش مجله شرقیا، کم هوش ها بسیار پر سر و صدا و غیرحرفه ای برای اشتباهات خود، دیگران را سرزنش می نمایند.

این 5 عادت افراد کم هوش را از افراد باهوش جدا می نماید

دنیا ما پر از افراد مختلف با سطوح مختلف هوش است. تقریباً همه دوست دارند ادعا نمایند که باهوش هستند. اما حقیقت چیز دیگری است.

افراد باهوش و کم هوش ها عاداتی دارند که فوراً قابل تشخیص است که می تواند در بعضی شرایط بسیار مضر باشد.

1. افراد احمق دیگران را به خاطر اشتباهات خودشان سرزنش می نمایند

کم هوش ها بسیار پر سر و صدا و غیرحرفه ای برای اشتباهات خود، دیگران را سرزنش می نمایند؛ کاری که افراد باهوش هرگز انجام نمی دهند. اگر دائماً اشتباهات خود را به گردن دیگران بیندازید، خیلی سریع خود را به عنوان کسی نشان خواهید داد که شخصیت قابل احترامی ندارد.

افراد باهوش می دانند که اشتباهات، فرصتی برای یادگیری و انجام بهتر کار ها در دفعات بعدی است.

2. افراد کم هوش همواره حق دارند

در موقعیت های درگیری و اختلاف، افراد کم هوش در قرار دادن خود به جای همتایان خود و درک استدلال های آن ها مشکل دارند. علاوه بر این، آن ها نمی توانند استدلال ها را در مذاکرات خود وارد نمایند و احتمالاً در نظر خود تتازه نظر نمایند. نشانه شاخص هوش، توانایی تماشا و درک چیز ها از زوایای مختلف است. علاوه بر این، افراد باهوش همواره فکر خود را به روی اطلاعات و پارامتر های تازه باز می نمایند.

افراد کم هوش برای پافشاری بر دیدگاه خود، کاملاً مستقل از استدلال های معتبر طرف مقابل، بی پایان به بحث می پردازند. البته این بدان معنا نیست که افراد باهوش همواره به طور اتوماتیک با دیگران موافق هستند. با این حال، آن ها با دقت گوش می دهند و تمام استدلال های ارائه شده در راه تصمیم گیری خود را می سنجند.

3. افراد کم هوش به درگیری با خشم و پرخاشگری واکنش نشان می دهند

همه ما، حتی افراد باهوش، گاهی اوقات واقعا عصبانی می شویم. با این حال، برای افراد باهوش کمتر، زمانی که همه چیز آنطور که می خواهند پیش نمی رود، پرخاشگری یک واکنش استاندارد است. زمانی که احساس می نمایند دیگر کنترل موقعیت را آنطور که مطلوبشان است ندارند، تمایل دارند از خشم و رفتار پرخاش برای رساندن حرف خود استفاده نمایند.

4. افراد کم هوش احتیاج ها و احساسات دیگران را نادیده می گیرند

افراد باهوش معمولاً در قرار دادن خود به جای دیگران بسیار خوب هستند. به این ترتیب، درک دیدگاه همتای خود برای آن ها سخت نیست. با این حال، افراد کم هوش به سختی می توانند تصور نمایند که دیگرانی هستند که تصور متفاوتی نسبت به آن ها دارند و بنابراین نمی توانند با چیزی غیر از نظر خود موافق باشند.

هر یک از ما هر از گاهی خودخواه می شویم، این کاملا طبیعی و انسانی است. فقط مهم است که تعادل بین احتیاج در پی کردن اهداف و خواسته های خود و احتیاج به احترام به احساسات همنوعانمان برقرار باشد.

5. افراد کم هوش فکر می نمایند از همه بهتر هستند

افراد باهوش سعی می نمایند به دیگران انگیزه بدهند و به آن ها یاری نمایند. آن ها این کار را انجام می دهند، زیرا نمی ترسند تاثیر بدی روی جایگاه خودشان بگذارد. آن ها اعتماد به نفس سالمی دارند و به مقدار کافی باهوش هستند که توانایی های خود را قضاوت نمایند.

کم هوش ها تمایل دارند دیگران را تحقیر نمایند تا خود را بهتر نشان دهند. آن ها معتقدند که بالاتر از دیگران هستند و به سرعت و با تعصب واکنش نشان می دهند. این نشانه هوش نیست. بسیاری از زیست شناسان بر این باورند که توانایی انسانی ما برای همکاری عامل اصلی تکامل ما بوده است؛ بنابراین شاید بزرگترین نشانه هوش، کار خوب با افراد دیگر باشد.

منبع: روزیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 4 دی 1401 بروزرسانی: 4 دی 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2188

به "این 5 عادت افراد کم هوش را از افراد باهوش جدا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این 5 عادت افراد کم هوش را از افراد باهوش جدا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید