باج دهی شبکه سوخت رسانی آمریکا به هکرها

به گزارش مجله شرقیا، شرکت کلونیال پایپ لاین تایید کرد پس از حمله سایبری فلج کننده که باعث تعطیل شدن بزرگترین شبکه خط لوله سوخت رسانی در آمریکا شد، به هکرها 4.4 میلیون دلار باج پرداخت کرده است.

باج دهی شبکه سوخت رسانی آمریکا به هکرها

جوزف بلونت، مدیرعامل شرکت کلونیال پایپ لاین در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال، پرداخت باج را تایید و اظهار کرد وی برای پرداخت این پول اجازه گرفت زیرا مدیران مطمئن نبودند این حمله تا چه حد در سیستمها رخنه کرده یا چه مدت زمانی طول خواهد کشید تا فعالیت این سیستم دوباره احیا شود.

بلومبرگ هفته گذشته گزارش کرده بود کلونیال پایپ لاین مدت کوتاهی پس از این که هکرها شبکه این شرکت را هدف حمله باج افزار قرار دادند، در هفتم ماه مه باج پرداخت کرده بود.

مدیرعامل کلونیال در این مصاحبه گفت: می دانم که این تصمیم بسیار جنجالی است. این تصمیم را به راحتی نگرفتم و اذعان می کنم که دیدن این که پول به چنین افرادی داده می شود برایم خوشایند نبود. اما این اقدام درستی برای کشور بود.

اف بی آی به شرکتها و سازمانهایی که هدف حمله باج افزاری قرار می گیرند توصیه کرده است به هکرها پول پرداخت نکنند زیرا آنها را به انجام حملات بیشتر تشویق می کند.

نمایندگان مجلس آمریکا از این که کلونیال به آنها اعلام نکرده بود باج داده است ابراز عصبانیت کردند. بنی تامپسون، نماینده دموکرات می سی سی پی و کارولین مالونی، نماینده دموکرات نیویورک روز سه شنبه در بیانیه ای اظهار کردند از این که این شرکت حاضر نشده است اطلاعات مربوط به پرداخت باج را در جلسه امروز در اختیار ما بگذارد، مایوس شدیم. برای این که کنگره مقررات موثری درباره باج افزار تصویب کند به این اطلاعات نیاز داریم.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تامپسون رییس هیات مدیره کمیته امنیت داخلی و مالونی رییس کمیته نظارت و اصلاحات است.

تعطیلی شش روزه سیستم خط لوله 8900 کیلومتری شرکت کلونیال پایپ لاین، مختل کننده ترین حمله سایبری بود که در تاریخ آمریکا به وقوع پیوست و مانع از انتقال میلیونها بشکه بنزین، دیزل و سوخت جت به کرانه شرقی این کشور شد. هزاران پمپ بنزین در آمریکا همچنان بدون سوخت ماندند و قیمت هر گالن بنزین به بالاترین حد هفت سال اخیر صعود کرد. گروه هکری دارک ساید که عامل حمله باج افزاری به کلونیال پایپ لاین بوده، اعلام کرده که چهار شرکت دیگر از جمله زیرمجموعه توشیبا در آلمان را هک کرده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1666

به "باج دهی شبکه سوخت رسانی آمریکا به هکرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باج دهی شبکه سوخت رسانی آمریکا به هکرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید