بحران زباله آمل و شهرهای مازندران یک بحران ملی است

به گزارش مجله شرقیا، خبرنگاران/مازندران شهردار آمل گفت: بحران زباله آمل و شهرهای مازندران یک بحران ملی است و این استان نباید هزینه زباله کشور را بپردازد، ما میزبان خوبی برای کشور هستیم و زباله آنان را تحمل می کنیم، حال عمارت خوب نیست، امیدواریم با کمک ملی و کمک مدیران استانی لکه های زباله استان بویژه در آمل برطرف شود.

بحران زباله آمل و شهرهای مازندران یک بحران ملی است

سیدحمید هاشمی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خان طومان بویژه شهید حاجی زاده اظهار کرد: خوشبختانه بیشتر روسای سازمان های وابسته شهرداری برنامه های قوی و قابل دفاعی در سال 99 ارائه کردند که امیدواریم با اجرایی شدن تعدادی از آن ها در سال جاری و فراهم شدن زیر ساخت های تعدادی دیگر، خدمات در خور توجهی به شهروندان فهمیم آملی ارائه شود.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل؛ وی شرح داد: به سرانجام رسیدن برخی پروژه ها سال ها طول خواهد کشید، مهم این است که چشم انداز و برنامه خوبی برای سال های آینده برای آمل داشته باشیم.

شهردار آمل با اشاره به اینکه سازمان آتش نشانی بایستی قوی تر عمل کند، گفت: با به کارگیری فیلم های جذاب انیمیشن در بخش آموزش می توان به کاهش حوادث و کاهش تلفات و خسارت ها امیدوار بود.

هاشمی با بیان اینکه شهرهای مازندران فاقد درختان جنگلی است، افزود: با کاشت درختان جنگلی در شهر انشالله در اصلاح این گونه ها اقدام خواهیم کرد، با کاشت درختان جنگلی سازگار با محیط شهری می توان یک جنگل شهری داشت و به احیای درختان جنگلی نیز کمک کرد.

انتظارات از حوزه فرهنگی بالا است

وی با بیان اینکه فرهنگ شاخصه اصلی توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی هر جامعه بوده و توقع و انتظارات از شهرداری برای اجرای برنامه های فرهنگی وهنری نیز بالا است، گفت: فرهنگ شاخصه اصلی توسعه اقتصادی و اجتماعی است. با هزینه در بخش فرهنگی و تولید محتواهای آموزشی، بسکمک از هزینه های سازمان ها و شهرداری ها پایین خواهد آمد.

شهردار آمل ادامه داد: سازمان فرهنگی در گام دوم انقلاب بایستی جوانان با استعداد شهرستان را از هر گروه و جناهی که مورد قبول انقلاب است را شناسایی کند.

نیازهای خودرویی آتش نشانی برطرف می شود

هاشمی به ظرفیت های بالای فنی درسازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری آمل اشاره کرد و افزود: نوسازی ناوگان آتش نشانی شهرداری و بکارگیری ماشین آلات جدید همسو با بلند مرتبه سازی شهری پیشرفتی نداشته و به طور حتم در سال جاری این اتفاق مهم برای سازمان آتش نشانی آمل عملیاتی خواهد شد.

وی بر انجام آموزش ها وخلاقیت های هنری در راستای ارتقای فرهنگ ایمنی در میان شهروندان تاکید کرد و گفت: ارائه این آموزش ها باعث افزایشی ضریب سلامت و امنیت جانی شهروندان شود باید درسال جاری پیگیری وحتما در حوزه آموزش این سازمان قرار گیرد.

کمربندی های آمل سبز می شود

شهردار آمل از رویکرد سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری آمل به سمت بومی کردن کاشت درخت در این شهر و نیز بکارگیری شیوه های جدید آبکمک در حوزه فضای سبز شهری را ارزشمند خواند و شرح داد: سندخوردن و پلاک کوبی درختان در بلوارها، اصلاح روش های سنتی فضای سبز و اجرا کردن برنامه های جدید در این بخش برای شهروندان با توجه به سلایق متفاوت امری مهم است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

هاشمی با اشاره به اینکه توجه جدی به پارک هلومسر و ایجاد تفرجگاه و حضور بیشتر شهروندان را دراین پارک داریم وحتی با سازمان جنگل ها وارد مذاکره شده و خبرهای خوبی برای این پارک در راه است، اظهار کرد: کمربندی های برون شهری آمل به لحاظ فضای سبز انصافا جلوه های نازیبایی دارد و در تعامل با اداره راه و شهرسازی و پیشنهادی که شهرداری ارائه کرده، به دنبال ایجاد فضای سبز مناسب در کمربندی های آمل هستیم و انشاله سال جاری اجرایی خواهد شد.

یکسان سازی ایستگاه های تاکسی

وی با بیان اینکه درسال های گذشته حجم بالا و بدون کارشناسی و نیاز شهر آمل پروانه های فعالیت برای تاکسی صادر شده و این حجم بیش از نیاز واقعی شهر بوده است، به رییس سازمان حمل ونقل بار ومسافرشهرداری دستور داد تحت هیچ شرایطی درسال جاری و سال های آینده پروانه های جدید برای ورود تاکسی صادر نشود چراکه به اندازه سال های آینده درآمل تاکسی شهری وجود دارد.

هاشمی درعین حال از طرح های یکسان سازی ایستگاه های تاکسی و بازسازی ایستگاه های قدیمی با همکاری شرکت های تبلیغاتی و ایجاد تعمیرگاه مرکزی برای تاکسی و الکترونیکی کردن پرونده های رانندگان تاکسی توسط سازمان حمل ونقل، بار و مسافر شهرداری آمل درسال جاری استقبال کرد.

هزینه های رایگان برای خانواده های کرونایی

وی با اشاره به اینکه به منظور همدردی با خانواده های متوفیان کرونایی همه هزینه های مربوط به غسل، کفن و دفن اموات توسط سازمان آرامستان این شهرداری رایگان اعلام نمود، گفت: خوشبختانه این ایده باعث همراهی دیگرسازمان های آرامستان سراسرکشور نیز شده واعتقاد داریم که دراین ایام باید درکنار مردم بود.

پیگیری تعریض 40 ساله بلوار امام رضا (ع) با کمک منتخب مجلس شورای اسلامی

شهردار آمل به تعریض نشدن بلوار امام رضا(ع) بعد حدود 40 سال اشاره کرد وگفت: در نشست اعضای شورای اسلامی شهر با منتخب مردم آمل درمجلس شورای اسلامی تصمیم ها وقول های خوبی گرفته وداده شد. امیدوارم که درسال جاری اتفاق های خوبی برای این بلوار بیافتد.

هاشمی با بیان اینکه متاسفانه شرایط اقتصادی کشور با وجود تحریم های ضالمانه غرب و شروع سال با بیماری کرونا، اجرای برخی طرح های کلان شهری را با دشواری روبرو می کند، گفت: با این وضع، اعتقاد داریم که با همکاری و همدلی شورا و مجموعه بزرگ شهرداری و سازمان های وابسته و اراده قوی، طرح های عمرانی شهرداری را رو به جلو پیش خواهیم برد.

وی با اشاره به اینکه پارسال و به خصوص در سه ماه پایانی سال 98 بیش از 100 هزار مترمربع آسفالت جدید و نیز روکش آسفالت درمناطق مختلف شهر اجرا شده است، افزود: سال جاری با حمایت شورای اسلامی شهر حدود 14 میلیارد تومان برای خرید قیر و آسفالت خیابان ها و کوچه های جدید شهر و نیز روکش آسفالت اختصاص داده شده و در ماه های آینده با انتخاب پیمانکار اجرایی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1006

به "بحران زباله آمل و شهرهای مازندران یک بحران ملی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران زباله آمل و شهرهای مازندران یک بحران ملی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید