بیست و چهارمین عمل پیوند سلول های بنیادی با خون بند ناف

به گزارش مجله شرقیا، خبرگزاری خبرنگاران- بیست و چهارمین عمل پیوند سلول های بنیادی با استفاده از یک واحد خون بند ناف ذخیره شده در سازمان انتقال خون ایران به زندگی دوباره کودکی 3 ساله کمک کرد.

بیست و چهارمین عمل پیوند سلول های بنیادی با خون بند ناف

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، یک کودک 3 ساله مبتلا به نقص ایمنی که در مرکز پیوند بیمارستان مرکز طبی بچه ها بستری بود، تحت عمل پیوند سلول های بنیادی قرار گرفت و با استفاده از یک واحد خون بندناف که از ذخایر بانک خون بندناف سازمان انتقال خون تامین شد، جان دوباره گرفت.

این عمل پیوند که از طریق آقای دکتر امیرعلی حمیدیه متخصص خون و آنکولوژیست اطفال انجام گرفت، بیست و چهارمین عمل پیوند سلول های بنیادی با استفاده از یک واحد خون بند ناف در کشور بود و تامین خون بندناف به نام یکی از منابع غنی از سلول های بنیادی از طریق بانک خون بندناف سازمان انتقال خون صورت می گیرد.

بانک خون بندناف سازمان انتقال خون به نام تنها بانک خون بندناف عمومی فعال در کشور است که از تیر 1389 آغاز به کار کرده و تا به امروز بیش از 4 هزار واحد خون بندناف اهدایی از طریق این مرکز جمع آوری، پردازش و ذخیره شده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 شهریور 1400 بروزرسانی: 26 شهریور 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1807

به "بیست و چهارمین عمل پیوند سلول های بنیادی با خون بند ناف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیست و چهارمین عمل پیوند سلول های بنیادی با خون بند ناف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید