تعرض نیرو های آمریکایی به کنسولگری چین در هیوستون

به گزارش مجله شرقیا، بنا بر گزارش ها، ساعاتی بعد از تخلیه کنسولگری چین در هیوستون، نیرو های آمریکایی که گفته می گردد چند نفر از آن ها از وزارت خارجه این کشور بوده اند با شکستن یکی از در های ورودی، به زور وارد ساختمان کنسولگری شده اند.

تعرض نیرو های آمریکایی به کنسولگری چین در هیوستون

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله شرقیا، طبق گزارش های رسانه ای و تصاویر منتشر شده، کنسولگری چین در شهر هیوستون آمریکا اندکی پس از تعطیل شدن، مورد تعرض مقامات آمریکایی نهاده شد.

آدینه بعدازظهر به وقت محلی، چند ساعت بعد از آن که این کنسولگری رسماً تعطیل شد، گروهی مرد که گفته شده از مقامات آمریکا بوده اند، به زور در پشتی ساختمان کسنولگری را باز کردند.

به گفته شاهد خبرگزاری رویترز، کارکنان کنسولگری حدود ساعت 4 عصر این ساختمان را ترک کردند و بعد از آن بود که گروهی در پشتی این ساختمان را به سختی باز کردند.

شبکه روسی آرتی هم گزارش داد مقامات آمریکایی در کمتر از یک ساعت بعد از خروج کارکنان کنسولگری چین در شهر هیوستون ایالت تگزاس آمریکا، کوشش کردند وارد این ساختمان شوند.

بنابر این گزارش، مقامات فدرال که گمان می رود از مقامات وزارت خارجه آمریکا بوده اند توانستند قبل از ساعت 5 بعدازظهر به وقت محلی بعد از آن که در باز کردن سه در دیگر ناموفق بودند، خاتمه با ابزار در پشتی ساختمان را باز کردند.

تصاویر کوشش آن ها برای باز کردن در کنسولگری در شبکه های اجتماعی دست به دست می گردد.

روز چهارشنبه بود که در ادامه کوشش های آمریکا برای افزایش فشار علیه چین، واشنگتن از پکن خواست کنسولگری خود در شهر هیوستون ایالت تگزاس را ظرف 72 ساعت آینده تعطیل کند.

مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همان روز دستور این کشور برای تعطیلی کنسولگری چین در ایالت تگزاس را تأیید کرد و درباره چرایی آن مدعی شد: دستور تعطیلی کنسولگری چین در هیوستون را به خاطر محافظت از مالکیت معنوی و اطلاعات شخصی آمریکایی ها صادر کردیم.

وزارت خارجه چین در واکنش بیان کرد اتهام زنی های آمریکا روابط دوجانبه را تضعیف می نماید و اضافه کرد به زودی اقدام متقابل مناسب را اعلام می نماید. در واکنش، چین هم روز آدینه به آمریکا دستور داد ظرف 72 ساعت کنسولگری اش در شهر چنگدو را تعطیل کند.

ایالات متحده چهار ساختمان دیپلماتیک در چین دارد که شامل یک سفارتخانه در پکن و سه کنسولگری در چنگدو، شانگ های و شنیانگ است.

بستن کنسولگری نشان دیگری از تیرگی روابط دو اقتصاد عظیم دنیا و چرخش قابل توجهی در روابط آن ها در مقایسه با 6 ماه قبل است، زمانی که دو کشور یک توافق تجاری را به امضا رساندند. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا آن موقع با مباهات اعلام نموده بود روابط آمریکا و چین در بهترین حالات پس از مدت ها قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1145

به "تعرض نیرو های آمریکایی به کنسولگری چین در هیوستون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرض نیرو های آمریکایی به کنسولگری چین در هیوستون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید