توضیحات وزیر کار درباره افزایش دستمزد کارگران

به گزارش مجله شرقیا، به گزارش خبرنگاران، محمد شریعتمداری در حاشیه رونمایی از محصولات جدید و افتتاح پروژه شستا در جمع خبرنگاران گفت: امروز از 168 محصول جدید شستا رونمایی می گردد که 40 محصول در طول سال 99 فراوری شده برای اولین بار است که فراوری شده است و مابقی نیز برای اولین بار است که در شستا فراوری می گردد.

توضیحات وزیر کار درباره افزایش دستمزد کارگران

وی اضافه کرد: این محصولات 100 میلیون دلار صرفه جویی ارزی داشت و شامل داروهای دامی، مواد اولیه و مکمل های دارویی است و به تنوع محصولات دارویی یاری می نماید.

وزیر تعاون گفت: افتتاح این پروژه ها شعار جهش فراوری را پوشش می دهد و یاری می نماید تا بیماران هزینه کمتری را متقبل شوند.

وی درباره حذف دفترچه تامین اجتماعی گفت: زیر ساخت های لازم برای حذف دفترچه تامین اجتماعی فراهم شده و در دهه اول اسفندماه حذف می گردد تا تمام بیمه شدگان تامین اجتماعی و طرف های قرارداد بدون دفترچه مراجعه نمایند و از خدمات بهره مند شوند.

توضیحات وزیر کار درباره افزایش دستمزد کارگران

شریعتمداری درباره معین دستمزد کارگران گفت: معین حداقل مزد وظیفه شورای عالی کار است. اینکه این معین به روزهای پایانی سال می رسد به دلیل این است تا نگاهی به سطح عمومی قیمت ها تا آخرین روزهای سال و افزایش قیمت ها داشته باشیم و با تکیه بر فرایند افزایش ماه به ماه در یک سال گذشته بتوانیم تصمیم بگیریم که قیمت ها تا نیمه سال آینده پایدار باشد.

وی اضافه کرد: کوشش می کنیم آنالیز های دستمزد در طول سال انجام گردد اما تصمیم گیری به روزهای پایانی سال موکول می گردد برای اینکه ضریب خطا حداقل باشد.

وزیر تعاون گفت: فرایند افزایش دستمزد کارگران در سال های گذشته کمتر از نرخ تورم نبوده و عقب ماندگی تاریخی دستمزد کارگران با نرخ تورم را داشتیم و جبران آن به صورت یک جا مقدور نیست. ما در دولت تدبیر و امید کوشش کردیم این رقم هر سال بیشتر از تورم باشد تا بخشی از این مشکل حل گردد.

وی در پاسخ به سوالی درباره افزایش 35 درصدی دستمزد 1400 گفت: افزایش دستمزد باید به صورت کارشناسی آنالیز گردد و این افزایش براساس نظر و مصوبه شورای عالی کار خواهد بود.

منبع: خبرآنلاین

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1511

به "توضیحات وزیر کار درباره افزایش دستمزد کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات وزیر کار درباره افزایش دستمزد کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید