توقف تولید جنرال موتورز و فولکس واگن در پی کمبود گاز مکزیک

به گزارش مجله شرقیا، شرکتهای جنرال موتورز بر فولکس واگن بخشی از فعالیت های خودروسازی خود در مکزیک را به دلیل کمبود گاز طبیعی متوقف کردند.

توقف تولید جنرال موتورز و فولکس واگن در پی کمبود گاز مکزیک

به گزارش خبرنگاران، شرکت جنرال موتورز بیان نمود ناچار شده است فعالیت هایش در کارخانه اش واقع در شهر سیلائو را در شب سه شنبه و روز چهارشنبه متوقف کند و به محض اینکه تامین گاز به سطح عادی برشود، فعالیت این کارخانه از سرگرفته خواهد شد.

کمبود گاز همچنین باعث شد شرکت فولکس واگن اعلام کند تولید مدل جتا را در روزهای پنجشنبه و جمعه متوقف خواهد کرد. تولید مدلهای تائوس و گلف تنها روز جمعه معلق می شود.

شرکت خودروسازی آئودی هم بیان نمود سطح تولیدش را با توجه به میزان گاز طبیعی موجود تنظیم خواهد کرد. این شرکت در کارخانه اش واقع در ایالت پوئبلای مکزیک مدل Q5 را تولید می کند.

اوایل هفته جاری صادرات گاز طبیعی از تگزاس به مکزیک به دلیل سرمای شدید متوقف شد و میلیونها نفر در بخش شمالی این کشور بدون برق ماندند و خسارت وارده بر اثر قطعی برق حدود 27 میلیارد دلار برآورد شد.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک هفته جاری بیان نمود مسائل عرضه، نیاز مکزیک برای تامین بخش بیشتری از نیازهای انرژی خود به صورت داخلی را نمایان کرد. مکزیک که دومین شریک تجاری بزرگ آمریکا به شمار می رود، با فراهم کردن نفت کوره به نیروگاهها پیروز شد تا روز چهارشنبه بخش زیادی از جریان برق را برقرار کند و دستور خرید گاز طبیعی مایع از جمله از شرکت های تگزاس را صادر کرد.

اما ممنوعیت صادرات به خارج از ایالت که از سوی گِرِگ ابوت، فرماندار تگزاس اعلام شده است، تنش هایی را ایجاد کرد و تاتیانا کلوتیه، وزیر اقتصاد مکزیک نگرانی خود را نسبت به آسیب دیدن صنایع این کشور در نتیجه کمبود تامین گاز ابراز کرد.

بر اساس گزارش رویترز، کلوتیه در توییتر گفت: با نماینده آمریکا در مکزیک که در حال حاضر جان کریمر، کاردار این کشور است، تماس گرفته تا از آسیب دیدن صنعت جلوگیری کرده و تامین گاز طبیعی برای مکزیک را تضمین کند. وی گفت: ما شرایط تگزاس را درک می کنیم اما اگر با یکدیگر همکاری نکنیم، شرایط دشوارتر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1514

به "توقف تولید جنرال موتورز و فولکس واگن در پی کمبود گاز مکزیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف تولید جنرال موتورز و فولکس واگن در پی کمبود گاز مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید