خشم ایتالیایی ها از اقدام موهن نشریه شارلی ابدو درباره قربانیان زلزله

به گزارش مجله شرقیا، مجله جنجالی شارلی ابدو این بار با انتشار کاریکاتوری زلزله زدگان ایتالیا را مورد تمسخر قرار داد.

خشم ایتالیایی ها از اقدام موهن نشریه شارلی ابدو درباره قربانیان زلزله

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از راشا تودی، سیاستمداران و مردم ایتالیا از کاریکاتور موهن و زننده مجله شارلی ابدو در خصوص زلزله این کشور به شدت عصبانی شده اند. این مجله که سابقه درخشانی در تمسخر شخصیت ها و کشورهای مختلف دنیا دارد 300 نفر قربانی زلزله ایتالیا و همچنین خرابی های حاصل از زلزله در شهرهای این کشور را که به تمسخر گرفت.

مجله فرانسوی شارلی ابدو در سال 2015 کاریکاتور موهنی از پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) منتشر کرد و مسلمانان را به باد تمسخر گرفت. به دنبال انتشار این کاریکاتورموهن یک حمله تروریستی هولناک توسط گروه تروریستی داعش در شهر پاریس فرانسه بوقوع پیوست. این مجله مجددا دست به اقدام مشابهی زده و این بار مردم ایتالیا را مورد تمسخر قرار داده است.

این کاریکاتور که با عنوان سبک ایتالیاییِ زلزله طراحی شده است قربانیان زلزله را با غذاهای معروف ایتالیا مقایسه نموده است. این کاریکاتور یک مرد را نشان می دهد که بدنش خونی شده و بر روی سرش نوشته شده پاستا با سس گوجه فرنگی. این فرد در کنار زنی قرار گرفته است که به شدت آسیب دیده است و در کنار او نوشته شده پاستا گراتین. در کنار این دو نفر تصویر طنزگونه دیگری وجود دارد که نشان می دهد مردم در زیر آوار ساختمان های فروریخته در زلزله گرفتار شده اند و مانند لازانیا بر زیر لایه های مختلفی گیر افتاده اند. در بالای سر این افراد نوشته شده لازانیا.

اندره اورلاندو وزیر دادگستری ایتالیا گفت: این کاریکاتور بسیار زننده است و در عین حال یک رسوایی محسوب می گردد که تنها به دنبال جلب توجه رسانه های دنیا است.

پیرتو گراسو رئیس مجلس سنای ایتالیا نیز گفت با تمامی احترامی که برای آزادی مطبوعات قائل است، این کاریکاتور را زننده می داند.

بیشترین میزان عصبانیت درباره این موضوع را شهردار شهر آماتریس، یکی از شهرهایی که به شدت از این زلزله آسیب دیده بود بیان نمود. وی گفت: تمامی شهر طی زلزله نابود شد. شما چطور می توانید در خصوص این فاجعه و کشته شدگان آن به طنز و خنده روی بیاورید؟ من مطمئنم که این کاریکاتور ناخوشایند و شرم آور هیچ ربطی به ابراز همدردی و احساسات مردم فرانسه با مردم ایتالیا ندارد. کشته شدگان و آوارگان این فاجعه شوم مستحق تمسخر دیگران نیستند و ما ثابت خواهیم کرد که مردم ایتالیا انسان های بزرگی هستند.

به دنبال انتشار این کاریکاتور در شبکه های مختلف اجتماعی سفارت فرانسه در رم گفت که کاریکاتور مجله شارلی ابدو به هیچ وجه نشان دهند موضع کشور فرانسه در قبال زلزله ایتالیا نیست.

سفارت فرانسه در رم با غم انگیز خواندن زلزله ایتالیا تسلیت صمیمانه خود را به مردم این کشور ابراز کرد و اضافه نمود مردم فرانسه به دلیل وقوع چنین مصیبت بزرگی با مردم ایتالیا ابراز همدردی می نماید.

زلزله ای به قدرت 6.2 ریشتر مناطق مرکزی ایتالیا را در روز 24 آگوست (3 شهریور) تخریب کرد و آسیب های شدید و گسترده ای به شهرهای آماتریس، آکومولی و پسکارا دل ترونتو وارد آورد. 294 نفر از مردم ایتالیا بر اثر این زلزله جان خود را از دست دادند.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 11 بهمن 1398 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 645

به "خشم ایتالیایی ها از اقدام موهن نشریه شارلی ابدو درباره قربانیان زلزله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم ایتالیایی ها از اقدام موهن نشریه شارلی ابدو درباره قربانیان زلزله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید