رکوردشکنی روزهای گرم در کرمانشاه

به گزارش مجله شرقیا، معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: تابستان سال جاری تاکنون 37 روز دمای بیش از 40 درجه سانتی گراد در شهر کرمانشاه داشته ایم که یک رکود محسوب می گردد.

رکوردشکنی روزهای گرم در کرمانشاه

علی محمد زورآوند در گفت و گو با خبرنگار مجله شرقیا، با اشاره به گرمای هوا در تابستان سال جاری، اضافه کرد: آن چیزی که مردم را بیشتر اذیت نموده تعداد روزهای گرم در شهر کرمانشاه بود که در تابستان سال جاری تا امروز(27 مرداد) 37 روز دمای بالای 40 درجه سانتی گراد در کرمانشاه داشته ایم.

وی تعداد روزهایی که تابستان سال گذشته دمای کرمانشاه بالای 40 درجه سانتی گراد بود را 22 روز خاطرنشان کرد و یادآور شد: بیشترین عددی که از این نظر در بلندمدت به ثبت رسیده مربوط به تابستان سال 77 بوده که 34 روز دمای بالاتر از 40 درجه سانتی گراد در کرمانشاه داشتیم.

به گفته این مسئول، طی دو هفته اخیر نیز بجز یک روز در تمام روزها شهر کرمانشاه دمای بالاتر از 40 درجه سانتی گراد را تجربه نموده است.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به رکودشکنی کرمانشاه در تعداد روزهای گرمتر از 40 درجه سانتی گراد در تابستان سال جاری، بیان کرد: از 37 روز با دمای بالاتر از 40 درجه سانتیگراد سال جاری 16 روز دمای بالاتر از 41 درجه سانتی گراد را داشتیم.

زورآوند درباره بیشینه دمای شهر کرمانشاه در تابستان سال جاری نیز گفت: این عدد در تابستان سال جاری 43.5 درجه سانتی گراد، در تابستان سال قبل 41 درجه و در بلندمدت 44 درجه سانتی گراد بوده است.

وی بیشینه دمایی که در تابستان سال جاری در کل استان رخ داده را نیز 49 درجه سانتی گراد و مربوط به قصرشیرین و سومار دانست که این عدد نیز در سال گذشته 50 درجه سانتی گراد و در بلندمدت 51 درجه سانتی گراد بوده است.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه درباره وضعیت دمای هوا طی روزهای آینده نیز اظهار کرد: طی دو روز آینده (28 و 29 مرداد) مقداری کاهش دما خواهیم داشت و پس از آن دما دوباره افزایش می یابد.

زورآوند با بیان اینکه به طور نرمال باید در این موقع از سال روند تدریجی کاهش دمای هوا شروع گردد، تاکید نمود: به احتمال زیاد دمای هوا در مدت باقی مانده تابستان نسبت به میانگین بلندمدت و نرمال مقداری بالاتر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1397 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 14

به "رکوردشکنی روزهای گرم در کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی روزهای گرم در کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید