ساماندهی محوطه تاریخی نقش رستم

به گزارش مجله شرقیا، مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از اجرای طرح ساماندهی محوطه تاریخی نقش رستم اطلاع داد.

ساماندهی محوطه تاریخی نقش رستم

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی میراث فرهنگی فارس، علیرضا عسکری چاوردی امروز، 5 خردادماه گفت: با هدف ساماندهی و ایمن سازی محوطه تاریخی نقش رستم، مسیرهای گردشگری این محوطه باستانی شامل بازدید از آرامگاه ها، نقش برجسته ها و کعبه زرتشت تغییر و مسیرهای ایمن تعریف شد.

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید با بیان اینکه در حال حاضر ساماندهی تابلوهای راهنما طراحی و اجرا شده است، اضافه نمود: در برنامه ساماندهی محوطه مبلمان سایت تعمیر و نوسازی و مجموعه از علف های هرز پاک شد. بعلاوه سم پاشی جهت متوقف شدن رشد علف های هرز در این محوطه انجام شد.

عسکری چاوردی در ادامه به تعمیر آلاچیق های سایت نقش رستم نیز اشاره نمود و اضافه نمود: برنامه ساماندهی نقش رستم همراه با بازسازی و مطالعات باستان شناسی و زمین شناسی در محوطه همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرنگاران نقش رستم یکی از محوطه های باستانی در شهرستان مرودشت فارس است، مجموعه آرامگاهی هخامنشی همراه با بنایی معروف به کعبه زرتشت در مکان معروف به نقش رستم در فاصله 6 کیلومتری شمال غربی تختگاه تخت جمشید ساخته شده است.

نقش رستم کجاست؟

نقش رستم یکی از آثار باستانی ارزشمند است که آرامگاه های پادشاهان بزرگ هخامنشی و سنگ نگاره های دوران ساسانی در آن قرار گرفته است. این منطقه باستانی در مرودشت شیراز و در فاصله 10 کیلومتری از تخت جمشید واقع شده است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 6 خرداد 1403 بروزرسانی: 6 خرداد 1403 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2317

به "ساماندهی محوطه تاریخی نقش رستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساماندهی محوطه تاریخی نقش رستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید