سایه درمانی در فرهنگسرای ملل

به گزارش مجله شرقیا، فرهنگسرای قیطریه تابستان سال جاری میزبان علاقه مندانی است که در هیاهوی زندگی امروز به فکر سلامت روح و روان خود هستند.

سایه درمانی در فرهنگسرای ملل

بهروز اتونی اسطوره شناس، محقق و استاد دانشگاه، در کارگاه های حال خوب با پیوند مفاهیم ادبی و روان شناسی تکنیک های حال خوب را برای مخاطبان بازگو می نماید. مهم ترین بخش مفاهیم ادبی به اشعار مولانا مربوط می گردد. اتونی می گوید: در این کارگاه براساس بازخوانی قصه های مثنوی، مدخل های موفقیت و به اصطلاح کدهای روان شناختی برای رسیدن به حال خوب را پیدا می کنیم. سایه درمانی یکی دیگر از بخش های این کارگاه است. سایه قسمتی از شخصیت ماست که نشان نمی دهیم ولی در ناخودآگاه ماست.

بهروز اتونی-اسطوره شناس، محقق و استاد دانشگاه

در بخش دیگری از این کارگاه، تیپ شناسی زنان براساس اسطوره ها و شناسایی نقاط ضعف و قوت شخصیت آنان آنالیز می گردد. مدرس این کارگاه ادامه می دهد: شرایط زندگی ما ثمره فکر، تصویرسازی و کلام ماست. اگر بخواهیم تعریف روشنی از زندگی ارائه دهیم می بینیم که هرچه به جهان بدهیم همان را دریافت می کنیم. به عبارتی دیگر زندگی، بازی بومرنگ هاست. اگر به زندگی عشق بدهید، عشق و اگر به آن نفرت بدهید، نفرت دریافت می کنید. اگر می خواهیم به شادی و آرامش روح و روان دست یابیم باید به رعایت رژیم کلامی، رژیم اندیشه ای و رژیم تصویرسازی ذهنی مبادرت بورزیم. دلیل اصلی وضع کنونی زندگی ما در رفتارهای کلامی و تصویرسازی های ذهنی ما ریشه دارد. برای ثبت نام در این کارگاه به فرهنگسرای ملل واقع در بوستان قیطریه مراجعه کنید. کارگاه حال خوب سه شنبه ها برگزار می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 247

به "سایه درمانی در فرهنگسرای ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه درمانی در فرهنگسرای ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید