سریال بی نظمی های استوکس؛ قسمت سوم: تراکتورسازی

به گزارش مجله شرقیا، حاضر نشدن استوکس در تمرینات تراکتورسازی و بازگشت دیرهنگام او به ایران، سومین بی نظمی و سرپیچی کردن این بازیکن در دو سال اخیر است.

سریال بی نظمی های استوکس؛ قسمت سوم: تراکتورسازی

به گزارش مجله شرقیا، پس از درخشش آنتونی استوکس و لی اروین در 11 بازی ابتدایی خود برای تراکتورسازی، نام این تیم را برای کسب عنوان قهرمانی لیگ هجدهم دوباره بر سر زبان ها انداختند تا طرفداران تراکتورسازی پس از مدت ها دوباره استادیوم یادگار امام را پر نمایند و مشتاقانه منتظر بازی تیم های خود باشند.

پس از دیدار با ذوب آهن و تعطیلی لیگ برای فیفادی این دو بازیکن خارجی برای تعطیلات به کشور خود بازگشتند اما پس از مدتی که محمد تقوی برای آغاز تمرینات دوباره تراکتورسازان تعیین نموده بود، به ایران برنگشتند و استوکس هم غروب روز جمعه راهی ایران شد و معلوم نیست که آیا می تواند مقابل پرسپولیس بازی کند یا نه.

البته این اتفاق و سرپیچی از دستور مربی کار تازه ای برای مهاجم ایرلندی تراکتورسازی نیست زیرا او در گذشته نیز دو بار این کار را انجام داده بود. البته بر خلاف دو بار گذشته به نظر نمی رسد که این بار به خاطر دلایل حاشیه ای در تمرین های تراکتورسازی حاضر نشده است بلکه شنیده می گردد این بازیکن خواستار افزیش دستمزدش است. دستمزدی که بخاطر قرارداد 4 ساله بازیکن نمی توانست انگیزه کافی برا درخشش ادامه دار استوکس را از نظر این بازیکن ایرلندی داشته باشد.

نخستین بار در سال 2017 و زمانی که استوکس عضو تیم هیبرنیان اسکاتلند بود، پس از درخشش دوباره در این تیم و به ثمر رساندن 11 گل در 21 بازی تصمیم گرفت در یکی از جلسات تمرینی این تیم حضار نگردد و مدیران این باشگاه اسکاتلندی با بیان زیر سوال بردن قوانین و دیسیپلین باشگاه نه تنها او را از ترکیب اولیه تیم کنار گذاشتند بلکه قرارداد او را یک طرفه فسخ کردند و مهاجم گلزن یرلندی را از تیمش اخراج کردند.

پس از آن استوکس با قراردادی یک ساله و نیمه به آپولون میرنی یونان پیوست اما در در آوریل 2018 باز هم یک هفته بدون اطلاع قبلی در تمرین آپولون حاضر نشد تا این باشگاه نیز به دنبال فسخ یک طرفه قرارداد مهاجم گلزن ایرلندی به صورت یک طرفه باشد و در نهایت موفق به این کار شد.

دو تجربه تلخ این بازیکن از بی نظمی و بدون باشگاه ماندن او باعث شد تا سر از تراکتورسازی در بیاورد اما گلزنی های پیاپی او برای تبریزی ها خاطرات بی نظمی او را به دست فراموشی سپرد. البته به نظر می رسید که تجربه های تلخ استوکس باید درس عبرتی برای مدیران تراکتورسازی می شد تا بندی را در قرارداد او قرار دهند تا در صورت بی نظمی مجد بتوانند ضمن دریافت غرامت، قرارداد او را فسخ نمایند. البته چالش جدید استوکس برای تراکتورسازان این بار با یک بازیکن خارجی دیگر همراه بوده تا بتوانند باشگاه ایرانی را تحت فشار بگذارند، مسئله ای که نباید تراکتورسازی در قبال آن کوتاه بیاید و همه جوانب ان کار را در نطر بگیرد زیرا در صورت کشیده شدن این قضیه به فیفا، این نهاد بین المللی سعی می نماید تا جایی که امکان دارد حق را به بازیکن بدهد.

مالک باشگاه تراکتورسازی در آخرین صحبت هایش اذعان کرد که حاضر نیست به بازیکنی باج دهد و باید دید تراکتورسازان تا چه حد پیگیر این بی نظمی و شکایت از آقای گل فعلی لیگ برتر خواهند بود. شاید به خاطر همین صحبت های او بوده که استوکس به ایران برگشته ولی با توجه به شرایط بعید است که این بازیکن بخواهد تغییری در رویه اش ایجاد کند و اصلا تعیین نیست که او شرایط بازی کردن مقابل پرسپولیس را دارد یا نه.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 100

به "سریال بی نظمی های استوکس؛ قسمت سوم: تراکتورسازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال بی نظمی های استوکس؛ قسمت سوم: تراکتورسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید