شارژ بی سیم تاکسی های برقی در انگلستان به صورت سه گانه عمل خواهد نمود

به گزارش مجله شرقیا، بر اساس خبرهای جدید از انگلستان، شارژ بی سیم در خیابان برای تاکسی های برقی برای اولین بار سه گانه خواهد بود. درواقع هدف از این کار تسهیل تاکسی های برقی است.

شارژ بی سیم تاکسی های برقی در انگلستان به صورت سه گانه عمل خواهد نمود

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این طرح شارژ با 3.4 میلیون پوند از سوی دولت پشتیبانی می گردد، فناوری نصب شده اولیه در ایستگاه راه آهن ناتینگهام توجه بسیاری را به خود جلب نموده است.

تا کنون ده تاکسی برقی در شهر به سخت افزار جدید مجهز شده است. به گفته وزارت حمل و نقل ناوگان تاکسی برقی استفاده از این نوع تاکسی در مناطق شهری برای کاهش انتشار آلودگی هوایناشی از وسایل نقلیه و بهبود کیفیت هوا بسیار مهم است.همچنین گفته شده که سیستم شارژ بی سیم راحت تر بوده و از بی نظمی نقاط شارژ و کابل جلوگیری می نماید.

اگر این طرح موفقیت آمیز باشد ، این فناوری می تواند به طور گسترده تری در دسترس عموم قرار گیرد. در سال 2014 شارژ بی سیم برای اتوبوس ها در میلتون کینز راه اندازی شد، اما وسایل نقلیه فقط می توانستند در آغاز و انتهای مسیرهای خود شارژ شوند. دبیر حمل و نقل گرانت شپس در این خصوص گفت: تاکسی های برقی نقش مهمی در مقابله با کاهش آلودگی هوا در مراکز شهر دارند. درواقع فناوری جدید بی سیم باعث استفاده سریع تر و راحت تر از تاکسی برقی خواهد شد و به رانندگان این امکان را می دهد تا قبل از عزیمت با مسافر بعدی، در صف های تاکسی شارژ شوند.

مدیر سیستم تاکسی رانی انگلیس می گوید: ما مصمم هستیم تا سهم خود را در گرم شدن کره زمین به طور کامل تا سال 2050 به سرانجام برسانیم و تحویل سیستم های حمل و نقل تمیزتر و سبز تر بخش اصلی این امر است. یورک در حال پیگیری است که اولین مرکز شهر بدون ماشین در انگلستان باشد، در حالی که پیش از این نیز بریستول اعلام نموده بود میخواهد تا سال آینده به اولین شهر بریتانیا برای ممنوعیت خودروهای دیزلی تبدیل گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 اسفند 1398 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 736

به "شارژ بی سیم تاکسی های برقی در انگلستان به صورت سه گانه عمل خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شارژ بی سیم تاکسی های برقی در انگلستان به صورت سه گانه عمل خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید