شاسی بلندهای آمریکایی آن قدرها هم ایمن نیستند ، عکس

به گزارش مجله شرقیا، آخرین دور آزمایش و تست تصادف از سوی موسسه ایمنی بزرگراه ها (IIHS)، نگاهی به شاسی بلندهای فول سایز به ویژه شورولت تاهو، فورد اکسپدیشن و جیپ واگنیر دارد. این موسسه مشکلاتی را پیدا نموده که هر سه مدل را از کسب رتبه Top Safety Pick+ منع نموده است.

شاسی بلندهای آمریکایی آن قدرها هم ایمن نیستند ، عکس

امیرمسعود عابدین- شورلت تاهو، فورد اکسپدیشن و جیپ واگنیر، شاسی بلندهای فول سایز مطرح بازار آمریکای شمالی هستند که در تست تصادف IIHS نتوانسته اند بهترین رتبه ایمنی را کسب نمایند.

نگرانی اصلی IIHS، تغییر شکل کابین در تست تصادف از جلو است. این تست شامل برخوردی از جلو است که در آن، تنها بخش کوچکی از خودرو با جسمی ثابت برخورد می نماید. واگنیر امتیاز خوبی را برای این آزمایش به دست آورد و تنها نفوذ جزئی به فضای پای راننده و سرنشین جلو را نشان داد. نتایج، حاکی از خطر میانهی برای آسیب به پای چپ و مچ پای راننده بود.

در تاهو که امتیاز قابل قبولی دریافت کرد، اوضاع کمی متفاوت بود. این برخورد باعث شد که کابین در هر دو تست راننده و سرنشین به سمت پایین خم گردد. این نفوذ به میزان ای بود که خطر قابل توجهی برای آسیب دیدگی ساق پا برای راننده و خطر بالایی برای آسیب پای راست برای مسافر ایجاد کند. بعلاوه احتمال آسیب دیدگی پای چپ مسافر در حد میانه بود.

در اکسپدیشن اوضاع بدتر بود. علاوه بر نفوذ گسترده در قسمت پایینی سرنشینان، ستون فرمان SUV و ستون A جدا شد. IIHS خطر آسیب دیدگی بالای پای راست راننده و خطر میانه را برای پای چپ مشخص کرد. صدمات وارده به سمت سرنشین آن چنان زیاد نبود.

این تنها آزمایشی نیست که SUV ها در آن با مشکل روبرو شدند. IIHS تست تصادف خود را به روزرسانی کرد تا معیارهایی را برای مسافران ردیف دوم لحاظ کند و عجیب این که هیچ یک از خودروها امتیاز خوبی دریافت نکردند. واگنیر و اکسپدیشن به علت فشارهای کمربند ایمنی، نشان دهنده خطر نسبتاً بالایی برای صدمات قفسه سینه بودند. آزمایش ها در تاهو بعلاوه خطر بالای آسیب دیدگی سر و گردن را نشان داد که منجر به رتبه بندی ضعیف آن شد.

خبرهای بد برای تاهو ادامه دارد. IIHS به چراغ های جلوی خودرو به علت تابش خیره نماینده بیش ازحد برای سایر رانندگان و عدم دید نور پایین در سمت راست خودرو، امتیاز ضعیفی داده است. در طول روز، سیستم ترمز اتوماتیک فعال می شد و قبل از برخورد با شخصی شبیه سازی شده در حال عبور از خیابان، از آن اجتناب می کرد یا خودرو به طور قابل توجهی کند می شد. در تاریکی با نور پایین، این خودرو در موقعیت مذکور حتی سرعتش را هم کاهش نداد.

این نتایج دلسردنماینده نشان می دهند که بعضی از خودروهای محبوب هنوز در رعایت پیشرفته ترین استانداردهای ایمنی عقب هستند.

منبع: motor1

54322

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 خرداد 1403 بروزرسانی: 22 خرداد 1403 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2319

به "شاسی بلندهای آمریکایی آن قدرها هم ایمن نیستند ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاسی بلندهای آمریکایی آن قدرها هم ایمن نیستند ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید