شرایط برای حضور معلولان در جامعه فرآهم گردد

به گزارش مجله شرقیا، حسین نحوی نژاد در مراسم روز جهانی معلول که صبح امروز برگزار گردید گفت: در تقویم مناسبت های مختلفی برای روز کودک، پزشک، مهندس و... روزی نامگذاری شده است و این به معنی آن است که باید در تمام ایام سال به فکر این افراد باشیم.

شرایط برای حضور معلولان در جامعه فرآهم گردد

وی با اشاره به اینکه اگر می خواهیم برای معلول کاری کنیم باید تمام سال به آن توجه کنیم گفت: باید توجه رسانه، مدیران و شهروندان را برای افزایش رفاه حال معلولان جلب کنیم.

معاون توانبخشی بهزیستی کشور گفت: در روز معلول باید بتوانیم توانمندی های این افراد را نشان دهیم.

نحوی نژادگفت: قانون حمایت از حقوق معلولان یکی از کامل ترین قانون هاست چرا که مطالبات و چالش های این افراد را نشان داده است و ما در جهت اجرای کامل آن گام بر می داریم.

وی با اشاره به اینکه امروز باید جامعه پذیرای معلول باشدتاکید کرد: اکنون یک معلول نمی تواند از بی آرتی استفاده کند و نشان می دهد جامعه بیمار و ناتوان است و باید درست گردد.

نحوی نژاد گفت: علی رغم تنگناهای دولت و تحریم های توانستیم قانون حمایت از حقوق معلولان را به تصویب برسانیم و مستمری معلولان را افزایش دهیم این در حالی است که در گذشته مستمری فقط 53 هزار تومان بود.

وی با تاکید بر اینکه دولت 7 هزار و 700 میلیارد تومان برای پوشش افراد جدید در کمیته امداد و بهزیستی اختصاص داده است،اضافه نمود: افزایش خدمات مستمری را داشته ایم.

وی با اشاره به اینکه از اوایل انقلاب تا سال گذشته 320 هزار مستمری بگیر داشتیم گفت : سال جاری 500 هزار نفر به این جمعیت اضافه شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 110

به "شرایط برای حضور معلولان در جامعه فرآهم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط برای حضور معلولان در جامعه فرآهم گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید