شکست سنگین آمریکا از چین در فضای مجازی

به گزارش مجله شرقیا، خبرنگاران: چین دارای بزرگترین شرکت های اینترنتی در سراسر جهان است و این میزان فعالیت اینترنتی در مقایسه با ایالات متحده ، پکن را در صدر اقتصاد در فضای مجازی قرار داده است .

شکست سنگین آمریکا از چین در فضای مجازی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه رسانه ها خبرنگاران، صندوق بین المللی پول اخیرا گزارشی از آخرین وضعیت اقتصاد دنیای را منتشر نموده است . هنگامی که خروجی واقعی اقتصاد بین المللی را بر حسب کالا و خدمات اندازه گیری کنیم ، مشاهده خواهیم کرد که چین در امسال فراوریات چین 17، 6 تریلیون دلار بوده و این در حالی است که فراوری کالا و خدمات ایالات متحده 17، 4 تریلیون دلار . از سال 1872 تا پیش از امسال آمریکا دارای بالاترین و قدرتمندترین اقتصاد دنیای بوده است .

در سال 2000 فراوری آمریکا سه برابر بیشتر از چین بود . رقم واقعی رشد مالی چین بر حسب قدرت خرید حقیقی مردم این کشور عدد 16، 5 درصد را ثبت نموده است در حالی که این رقم در خصوص آمریکا 16، 3 ثبت شده است . فراوری خالص داخلی چین به ازای هر فرد هنوز به میزانی معادل یک چهارم آن در ایالات متحده است بنابراین چین هنوز با تبدیل شدن به ثروتمندترین کشور دنیا فاصله دارد .

بر همین اساس صندوق بین المللی پول محاسباتی را با اندازه گیری قدرت خرید مردم انجام داده است . بر همین اساس کالاهای یکسان در بازارهای نیویورک و شانگهای با قیمتی یکسان عرضه می گردد . به پیش بینی کارشناسان مالی این انتقال در قدرت مالی دنیا ممکن است سالها بطول انجامد . جوزف استگلیتز ، اقتصاددان برجسته و برنده جایزه نوبل پیش بینی نموده است که این انتقال قدرت مالی از آمریکا به چین در سال 2014 روی خواهد داد .

در ادامه این تحلیل آمده است : پکن پیروز شده است در بخش نوآوری و تکنولوژی های نوین نیز گوی سبقت را از ایالات متحده برباید . بعنوان مثال یکی از شرکت های عظیم چینی در زمینه اقتصاد الکترونیکی بازاری آن لاین را برای تجارت ایجاد نموده که دارای خدمات و محصولات متعدد و فراوانی است .

چین دارای بزرگترین شرکت های اینترنتی در سراسر دنیا است و این میزان فعالیت اینترنتی در مقایسه با ایالات متحده ، پکن را در صدر اقتصاد در فضای مجازی قرار داده است . اینکه در دنیا امروز تصور کنیم که اینترنت تحت تسلط کامل غرب قرار گرفته است تصوری کاملا اشتباه است .

ماهواره فضاپیمای آمریکایی که به گفته کارشناسان آن می تواند تا سال 2030 به مریخ رفته و انسان ها را در سیاره دیگری جز کره زمین مستقر کند در مرحله آزمایش و تست های اولیه قرار گرفته است . مردم آمریکا تصور می نمایند آنها نخستین کسانی خواهند بود که به ماه یا مریخ می روند اما مطمئنا هنگامی که پای آنها به سایر سیارات برسد خواهند دید که چینی ها مدتهاست آنجا را کشف نموده و در آن مستقر هستند .

منبع: باشگاه خبرنگاران

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 545

به "شکست سنگین آمریکا از چین در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست سنگین آمریکا از چین در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید