طرح های فصلی فروش کتاب عامل رونق دوباره به کتابفروشان

به گزارش مجله شرقیا، به گزارش خبرنگاران ، ابراهیم بالاپژوه مدیر کتابفروشی شهر کتاب مشهد در استان خراسان رضوی، در گفت وگو با روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران با اشاره به این که در تمامی طرح های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها (طرح های فصلی فروش کتاب)، از اولین آن تا طرح زمستانه کتاب 99 شرکت کرده اند، اظهار کرد: برگزاری طرح های فصلی فروش کتاب بسیار خوب است و رونقی برای ناشران و کتابفروشان به شمار می آید. همچنین طرح ها فصلی فروش کتاب در چند سال گذشته چه از نظر کمی و کیفی و چه از نظر ضریب نفوذش بین مردم و میزان شناخت مخاطبان از این طرح ها رشد خوبی داشته است.

طرح های فصلی فروش کتاب عامل رونق دوباره به کتابفروشان

وی افزود: طرح های فصلی فروش کتاب تاثیر خوبی دارد از این رو که اکنون دیگر مردم به آن عادت کردند و همیشه در پی مدت زمان اجرای آن در هر فصل هستند. به نظر من این ایده به همه صنف کتاب از ناشر و موزع گرفته تا کتابفروش و مردم کتابخوان کمک می کند.

او همچنین مطرح نمود: البته زمانی که طرح های فصلی فروش کتاب با مناسبت های خاص مقارن شود می تواند نفوذ بیشتری داشته باشد. به عنوان نمونه طرح پاییزه کتاب که همزمان با هفته کتاب برگزار گشت خوب است.

مدیر کتابفروشی شهر کتاب مشهد با اشاره به این که میل خانواده ها به تهیه کتاب برای فرزندان خود بیشتر شده است، اظهار کرد: خانواده ها احساس نیاز و اهمیت توجه به تهیه کتاب برای کودک را درک کرده اند و اکنون در تلاش هستند فرزندان خود را اهل مطالعه تربیت کنند و امیدوارم این راستا ادامه داشته باشد و در 10 سال آینده با قشر کتابخوان روبه رو شویم.

وی ضمن بیان این که امسال برای اولین بار طرحی با عنوان زمستانه کتاب داریم، بیان کرد: تا پیش از این طرح عیدانه یا بهارانه برگزار می شد و اکنون که نزدیک به عید است اجرای آن می تواند اثرگذاری بیشتری داشته باشد. از اسفند سال گذشته که با بیماری کرونا روبرو شدیم تا به امروز این بیماری تاثیر مثبتی بر فروش کتاب به ویژه در ماه های ابتدایی سال گذاشت. به واقع بسکمک از افرد ترجیح دادند اوقات فراغت خود را با مطالعه کتاب پر کنند. گمانم در این برهه نیز با توجه به تعطیلات عید و این که بسکمک از خانواده ها به دلیل وجود بیماری کرونا نمی توانند مسافرت کنند استقبال از طرح زمستانه کتاب افزایش یابد.

بالاپژوه در پایان گفت: مخاطبانی که قصد بهره از طرح زمستانه کتاب را دارند، لطفا روزهای آخر طرح به کتابفروشی ها مرجعه نکنند، با توجه به محدودیت اعتباری که هر فروشگاه برای تخفیف دارد اگر در روزهای اول خرید خود را انجام دهند بهتر خواهد بود.

طرح زمستانه کتاب از نهم تا شانزدهم اسفند ماه در کتابفروشی های عضو طرح در سراسر کشور برگزار می شود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1564

به "طرح های فصلی فروش کتاب عامل رونق دوباره به کتابفروشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح های فصلی فروش کتاب عامل رونق دوباره به کتابفروشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید