نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نمایشگاهی به وسعت کل ایران است

به گزارش مجله شرقیا، به گزارش خبرگزاری کتاب(اببنا) به نقل از ستاد خبری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران به نقل از خبرگزاری صبا، علیرضا رئیس دانا مدیر انتشارات نگاه ضمن اشاره به ویژگی ها و مزایای نمایشگاه مجازی کتاب تهران مطرح نمود: در باور هیچ کسی نبود که از اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران تا این حد استقبال گردد و آمار و ارقام اندازه خرید کتاب ها نشان داد که اقبال مردم از این رویداد بی نظیر و خوب بود.

نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نمایشگاهی به وسعت کل ایران است

وی با بیان اینکه نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نمایشگاهی به وسعت کل ایران است، اظهار کرد: این رویداد در زاهدان، چابهار، ماکو، مشهد، یزد و همه شهرهای مرکزی، مرزی و غیرمرزی کشور برگزار می گردد و مردم در همه این شهرها و حتی روستاها به صورت مجازی از آن بهره مند می شوند.

او عدم محدودیت زمان در نمایشگاه مجازی کتاب تهران را به عنوان یکی از مزیت های آن دانست و بیان نمود: طبق آماری که از نمایشگاه سال گذشته داریم، شاهدیم که بیشترین خریدها در بازه زمانی 22 شب تا 8 صبح ثبت شده است؛ زمانی که اغلب افراد در منازل و در حال استراحت هستند و اجباری به انجام آن در ساعات اداری نبود.

مدیر انتشارات نگاه تاکید نمود: از سوی دیگر برگزاری این رویداد مجازی موجب شد جلوی بسیاری از تخفیف های غیرمتعارفی که در نمایشگاه حضوری از سوی بعضی ناشران داده می شد، گرفته گردد و همه به میزان یکسان تخفیف کتا ب هایشان را عرضه نمایند.

او با بیان اینکه امروز مردم با آگاهی و اطلاع از عنوان و نام ناشر نسبت به خرید کتاب اقدام می نمایند، شرح داد: مردم در نمایشگاه فیزیکی باید غرفه به غرفه می رفتند و در پی کتاب های مورد نظر خود می گشتند اما در نمایشگاه مجازی کتاب با یک جست وجوی ساده می توانند به راحتی کتاب های مورد احتیاج خود را پیدا نموده و سفارش دهند.

وی با طرح این موضوع که نمایشگاه مجازی کتاب عیاری برای سنجش ناشران فعال و غیرفعال است، شرح داد: این آمار برای خانه کتاب و ادبیات ایران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روشن می نماید که کدام ناشر واقعا بیشترین فروش و مخاطب را دارد.

علیرضا رییس دانا در انتها با بیان اینکه نمایشگاه مجازی فرصتی فراهم نموده تا ناشران کوچک کتاب های خود را عرضه نمایند، گفت: در نمایشگاه فیزیکی ملاک میزان غرفه، تعداد کتاب های ناشر بود که در این رویداد مجازی چنین ملاکی از بین رفته است و دیگر کسی نمی تواند بگوید غرفه من کوچک تر یا بزرگ تر است و عدالتی در عرضه و ویترین کتاب ها به وجود آمده است.

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن ماه شروع می گردد و تا دهم بهمن ماه 1400 به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت. علاقه مندان برای بازدید و خرید کتاب می توانند به ketab.ir مراجعه نمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2009

به "نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نمایشگاهی به وسعت کل ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نمایشگاهی به وسعت کل ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید