غارهای مخصوص خاکسپاری در سرزمینهای اشغالی کشف شد

به گزارش مجله شرقیا، ایسنا/ براساس خبرهای بدست رسیده، غارهای مخصوص خاکسپاری در سرزمینهای اشغالی کشف شد.

غارهای مخصوص خاکسپاری در سرزمینهای اشغالی کشف شد

گروهی از محققان که برای انجام عملیات جلوگیری از غارت شدن آثار تاریخی در محوطه ای در نزدیکی یکی از روستاهای واقع در سرزمین های اشغالی مشغول فعالیت بودند به بقایای استودان (استخوان دان) سنگی برخوردند و یک غار مخصوص خاکسپاری متعلق به دوره رومی را کشف کردند که بخشی اعظمی از آن در جریان ساخت و سازهای سنگین نابود شده است.

پس از بررسی بیشتر محل و برداشتن بخشی از خاک، دومین غار خاکسپاری کشف شد که با تراشیدن فضای داخلی صخره ایجاد شده و درون آن طاقچه و استودان های سنگی ساخته شده است. البته این غار نیز بر اثر ساخت وسازهای ساختمانی آسیب هایی جزئی دیده است. استودان ها درحالی کشف شدند که درون آنها خالی بود و بر اثر شواهد از محل اصلی خود جابجا شده اند و این نشان می دهد که غار اخیرا غارت شده است.

استودان ها صندوق های مستطیلی کوچکی هستند که با استفاده از سنگ آهک نرم ساخته شده اند و پس از پوسیدگی بافت بدن برای دفن ثانویه و نگهداری استخوان های انسان استفاده می شوند.

بررسی دقیق تر یکی از استودان ها، حکاکی هایی را نشان می دهد که تصویرگر مقبره است. روی مورد دیگر یک تاج گل دایره ای حکاکی شده که در آن سوراخ هایی ایجاد شده است.

برخی تصور می کنند که این حلقه می تواند نماد پیروزی متوفی بر مرگ باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 15 خرداد 1402 بروزرسانی: 15 خرداد 1402 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2261

به "غارهای مخصوص خاکسپاری در سرزمینهای اشغالی کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غارهای مخصوص خاکسپاری در سرزمینهای اشغالی کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید