فناوری شناسایی عابر پیاده در شب درست عمل نمی کند

به گزارش مجله شرقیا به نقل از دیجیتال ترندز، آنالیز که در این زمینه توسط انجمن اتومبیل آمریکا اجرا شده نشان می دهد سیستم های مذکور اصلا نمی توانند افرادی را که در شب از برابر خودروها عبور می نمایند شناسایی نمایند. این سیستم ها همچنین هیچ پیغام هشداری را برای رانندگان ارسال نمی نمایند.

فناوری شناسایی عابر پیاده در شب درست عمل نمی کند

در بعضی موارد سیستم های مذکور اشخاصی را در شب در برابر خودروها شناسایی می نمایند، اما قادر به فعال کردن به موقع ترمزها نیستند و لذا خطر برخورد با عابران پیاده وجود دارد.

آزمایش یادشده بر روی چهار نوع خودروی مجهز به سیستم شناسایی عابر پیاده در شب انجام شده که عبارتند از شورولت مالیبوی 2019، هوندا آکورد 2019، تویوتا کمری 2019 و خودروی تسلای مدل 3. هر چهار خودرو مجهز به سیستم ترمز اتوماتیک در شرایط اضطراری و شناسایی عابر پیاده بوده اند، ولی هیچ یک نتوانسته اند عابران پیاده را در شب تشخیص دهند.

نکته مهم این است که 75 درصد از موارد مرگ و میر عابران پیاده در خیابان ها در شب روی می دهد و سیستم یادشده در سرعت بیش از 50کیلومتر در ساعت کاملا ناکارآمد بوده و حتی در صورت طی راستا با سرعت 30 کیلومتر در ساعت هم احتمال برخورد با عابر پیاده بیش از 80 درصد است.

انجمن مذکور به رانندگان هشدار داده که برای شناسایی عابران پیاده به هیچ وجه به سیستم هوشمند خودروی خود تکیه ننمایند و همواره با دقت محیط اطراف را به خصوص در شب زیر نظر بگیرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 451

به "فناوری شناسایی عابر پیاده در شب درست عمل نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری شناسایی عابر پیاده در شب درست عمل نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید