قرص های مشکوک داخل کیک و کلوچه، انبار کشف شد ، دیروز تکذیب شده بود

به گزارش مجله شرقیا، در چابهار کیک هایی در سطح شهر توزیع شد که درون آن قرص جاسازی شده بود. انبار این کیک ها کشف شد. روز گذشته سازمان غذا و دارو این خبر را تکذیب نموده بود.

قرص های مشکوک داخل کیک و کلوچه، انبار کشف شد ، دیروز تکذیب شده بود

از وبلاگ ساعت دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش خبرنگاران، دکتر بهروز دهقان رئیس مرکز بهداشت جابهار امروز پنجشنبه 21 آذر، در گفت وگو با خبرنگار گفت: پس از اطلاع از وجود قرص در کیک، کلوچه، بستنی و لواشک ها بازرسی ها در چابهار تشدید شده است.

به گزارش ایرنا که این خبر را منتشر کرد وی اضافه نمود: با هماهنگی های لازم با دستگاه قضایی، انتظامی و اعضای کارگروه سلامت از محل توزیع کیک ها بازدید و تا تعیین شدن و انجام آزمایشات این انبار پلمب شد.

رییس مرکز بهداشت چابهار گفت: شماری از کسبه سطح شهر و شهروندان کیک های مشکوک حاوی قرص را برای آنالیز بیشتر به مرکز بهداشت این شهرستان تحویل داده اند.

وی ادامه داد: با آنالیز میدانی، این کیک ها به تهران و سایر آزمایشگاه ها ارسال شده تا پس از آنالیز موضوع به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

رییس مرکز بهداشت چابهار گفت: سلامت مردم از اولویت های بهداشت و درمان است و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.

وی بیان نمود: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه موارد مشابه و یا شکایات بهداشتی با تلفن 190 سامانه بهداشت محیط وزارت بهداشت تماس بگیرند.

تسنیم نیز در این خصوص گزارشی منشتر نموده است. بنا بر این گزارش در حالی که مردم جنوب سیستان و بلوچستان همچنان درحال کشف کیک های بسته بندی شده آلوده به قرص هستند، سرپرست مرکز بهداشت چابهار مدعی شد، تمامی موارد مشکوک جمع آوری شده و حتی برای رسیدگی به موضوع پرونده قضایی تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار، همچنان تصاویر و فیلم های مربوط به کشف قرص های مشکوک در بین کیک های آلوده در حالت انتشار است و پیگیری های مقامات انتظامی و قضایی نیز بعد از انتشار خبری در این رابطه در خبرگزاری تسنیم مربوط به این کیک های بسته بندی شده آلوده به قرص، با سرعت بیشتری به جریان افتاده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار تسنیم می گوید: ما تا به حال مورد مستندی نداشتیم و حتی به سه مورد برخورد کردیم که خانواده های سه کودک مدعی بودند بچه ها ما با خوردن کیک به شدت مصدوم شدند و وقتی برای آنالیز موضوع اقدام کردیم کذب بودن ماجرا تعیین شد.

کیانوش جهانپور اضافه نمود: همچنان در حال آنالیز موضوع هستیم اما باید بگویم یک بار قبل از این، موضوع از سوی کرمانشاه اعلام شد که خیلی زود ماجرا ختم به خیر شد و در هرمزگان نیز همین طور تا این که در سیستان و بلوچستان، همین اتفاق رخ داد در حالیکه ماجرا خیلی مشکوک است.

جهانپور با ارائه شماره خود، 09121170026 از تمامی شهروندانی که با این مشکل روبرو هستند درخواست کرد هرگونه استناداتی در خصوص این موضوع را به واتساپ خودش ارسال نمایند و مطمئن باشند که موضوع پیگیری خواهد شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در مصاحبه با خبرنگار تسنیم، با اشاره به اینکه موضوع تنها به چابهار و این استان مربوط نمی گردد گفت: این موضوع که در بین کیک های بسته بندی، قرص هایی کشف شده به ما ارجاع شده است و ما در حال آنالیز ماجرا هستیم.

پرنیان خو در ادامه گفت: این قرص ها نمی توانند از مبدا کارخانه در بین کیک ها جای گذاری شده باشند چرا که طی مراحل پخت، آماده سازی و بسته بندی یک چنین امری غیرممکن است و تنها راهی که می توان این قرصها را در بین کیکها جای گذاری کرد این است که بعد از مرحله بسته بندی بسته ها را باز نمایند و بعد از جایگذاری قرص بسته بندی آن را دوباره ببندند.

وی در ادامه شرح داد: این موضوع یک ماه است که در حال رخ دادن است و با توجه به نظارت هایی که در کارخانه ها وجود دارد نمی توان انتظار داشت در مبدا و طی مراحل پخت و بسته بندی چنین بلایی سر کیک ها آمده باشد.

محلی ها از چابهار، کنارک و نقاط دیگر استان سیستان و بلوچستان با تسنیم تماس برقرار نموده و با ارسال تصاویر و فیلم هایی مدعی شده اند که چنین اتفاقاتی اتفاق افتاده است.

یکی از این افراد کهدهیار روستای دودر جدید از توابع چابهار است، در گفت وگو با تسنیم مدعی شد: با این که کلیپ هایی از این موضوع در فضای مجازی پخش می شد اما تا قبل از رویت موردی در روستای خودمان، که همین شب گذشته رخ داد، این موضوع را باور نمی کردیم بیشتر فکر می کردیم شوخی است تا اینکه شب گذشته داخل یک شکلات بار با برند معروفی، یک قرص را کشف کردیم که در میان شکلات جاگذاری شده بود.

آقای لادی که از این موضوع ابراز نگرانی زیادی می کرد در ادامه گفت: بنده به غیر از این مورد، موارد دیگری در روستای خود مشاهده نکردم و از مسئولان نیز درخواست پیگیری هر چه سریعتر موضوع را دارم تا جان هم وطنانم آن به خطر نیفتد.

روابط عمومی یکی از شرکت هایی که با این اتفاق، نام و برندش در حال تضعیف است، اظهار کرد: به نظر می آید این اتفاق از سوی یک سری انسان با هدف خاص و برای خراب کردن برند موفقی مثل ما طراحی شده است.

وی ادامه داد: برای اولین بار یک چنین گزارشی از سوی بندرعباس به ما اعلام شده بود که آن موضوع قبل از اتمام پیگیری، توسط شاکی خصوصی اعلام رضایت شد و حالا از سیستان و بلوچستان چنین اتفاق هایی گزارش می گردد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اولین گزارش توسط یک معلم به این کارخانه اعلام شده است، گفت: در بندرعباس با اقدام به موقع توسط وزارت بهداشت و سازمان های مربوطه، موضوع را آنالیز کردیم و حتی 2 تن از بنکداران ما، که کیک های شان مورد آنالیز مرکز بهداشت قرار گرفته بود، کاملاً در جریان موضوع هستند اما هنوز آن مشکل تمام نشده مشکل دیگری اضافه شده است.

سرپرست مرکز بهداشت چابهار در گفت و گو با خبرنگار تسنیم مدعی شد تمامی کیک های مشکوک با پیشنهاد دادستان چابهار از سراسر این شهرستان جمع آوری شدند و در حال پیگیری موضوع هستیم.

بهروز دهقان در ادامه بیان داشت: ما همچنان فکر نمی کنیم این اتفاق از سوی کارخانه ها اجرا شده باشد و حتی تمامی محصولات را به دلیل اینکه هیچ چاره دیگری نداشتیم، از سطح واحدهای صنفی جمع نموده ایم چرا که جان مردم از همه چیز مهمتر است.

وی ادامه داد: این اتفاق اولین بار سه هفته پیش در کنارک به ما اعلام شد و در حال پیگیری ماجرا بودیم که از امروز صبح مواردی در چابهار گزارش شد.

به گفته دهقان، در زمینه این موضوع پرونده قضایی تشکیل شده و مقامات امنیتی و انتظامی به شدت پیگیر موضوع هستند تا واقعیت ماجرا را محرز نمایند.

  • خبر این کیک های مشکوک روز گذشته از سوی سازمن غذا و دارو تکذیب شده بود

در خبری که چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر منتشر کرد آمده بود: سخنگوی سازمان غذا و دارو با تکذیب شایعه وجود قرص های مشکوک در کیک های دانش آموزی گفت: اساسا چنین اقدامی ممکن نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دکتر جهانپور با بیان این که این موضوع بیشتر از آنکه به عرصه صنایع غذایی ربط داشته باشد، به ماجراهای شبکه های اجتماعی فضای مجازی مربوط است و فرد یا اشخاصی در شکل گیری این شایعه و دامن زدن به آن نقش داشته اند که شناسایی آنها به وسیله پلیس فتا صورت خواهد گرفت.

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: کسانی که در امر فراوری مواد غذایی و به ویژه کیک فعالیت نموده اند و با فرایند فراوری و پخش فراورده های غذایی آشنا هستند می دانند که اساسا چنین چیزی ممکن نیست.

جهانپور اضافه نمود: تاکنون هیچ مورد مستندی در این باره ارائه نشده و موضوع به وسیله مراکز انتظامی به ویژه در استانی که این شایعه بیشتر در آنجا رواج داشته در حال پیگیری است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1398 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 637

به "قرص های مشکوک داخل کیک و کلوچه، انبار کشف شد ، دیروز تکذیب شده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرص های مشکوک داخل کیک و کلوچه، انبار کشف شد ، دیروز تکذیب شده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید