مانع تراشی برای ورود تکواندوکاران چین و ایران، کرونا دردسرساز شد

به گزارش مجله شرقیا، به گزارش خبرنگاران، این رقابتها قرار بود به میزبانی چین در شهر ووشی برگزار گردد که فدراسیون جهانی به دلیل شیوع بیماری کرونا در این کشور، میزبانی را از چینی ها گرفت و به اردن داد. بر همین اساس اردن در شهر امان طی روزهای 22 و 23 فروردین ماه 1399 در شهر میزبان این رقابتهاست.

مانع تراشی برای ورود تکواندوکاران چین و ایران، کرونا دردسرساز شد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

اما شیوع بیماری کرونا در ایران نیز برای تکواندوکاران کشورمان مشکل ساز شده است. میزبان به فدراسیون های ایران و چین اعلام نموده محدودیت هایی را برای پذیرش تکواندوکاران آنها قائل شده است.

ایران با توجه به کسب دو سهمیه در بخش مردان، فقط در بخش زنان مجاز به اعزام دو تکواندوکار برای کسب سهمیه است و چینی ها هم چهار سهمیه در بخش زنان و یک سهمیه در بخش مردان به وسیله سیستم رنکینگ کسب نموده و تنها برای کسب در این بخش کوشش خواهند کرد.

در این خصوص خبرنگاران کوشش هایی را برای تماس با نایب رئیس بانوان فدراسیون و سرمربی تیم ملی داشته که متأسفانه زهرا سروی همانند گذشته و مهرو کمرانی جوابگو نبودند. شکریان مدیر روابط عمومی فدراسیون تکواندو نیز عنوان داشت که تا کنون هیچ نامه ای در مورد ممانعت از ورود تکواندوکاران کشورمان به اردن نه از سوی کشور میزبان و نه از اتحادیه آسیا دریافت ننموده ایم.

وی ادامه داد: مسابقات انتخابی المپیک بر اساس آخرین تماس های ما با یک هفته تأخیر در ابتدای اردیبهشت ما برگزار خواهد شد و این احتمال هم وجود دارد که اردن همزمان میزبان رقابتهای قهرمانی آسیا باشد. در این خصوص نیز منتظر تصمیم و اعلام اتحادیه آسیا هستیم.

با توجه به شرایط موجود فدراسیون تکواندو می بایست تمهیدات لازم در این خصوص را فراهم نموده و در صورت احتیاج دو نماینده ای که قرار است در مسابقات انتخابی المپیک شرکت نمایند به همراه سرمربی تیم ملی زودتر از موعود راهی کشور محل برگزاری مسابقات شده و تمرینات خود را در آنجا پیگیری نمایند. چرا که در صورت جلوگیری از ورود نمایندگان تیم بانوان به اردن، باعث از دست رفتن سهمیه های المپیک خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 808

به "مانع تراشی برای ورود تکواندوکاران چین و ایران، کرونا دردسرساز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانع تراشی برای ورود تکواندوکاران چین و ایران، کرونا دردسرساز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید