مصدومیت یک نفر بر اثر ریزش معدن آلبلاغ اسفراین

به گزارش مجله شرقیا، رئیس جمعیت هلال احمر اسفراین گفت: برداشت غیرمجاز از ذخایر معدن آلبلاغ این شهرستان شنبه 13 اردیبهشت 99 منجر به ریزش کوه شد که در این حادثه یک نفر مصدوم شد.

مصدومیت یک نفر بر اثر ریزش معدن آلبلاغ اسفراین

به گزارش مجله شرقیا به نقل از ایرنا، ابراهیم سارمی اظهار کرد: این حادثه ظهر امروز شنبه 13 اردیبهشت در محل معدن سرب و روی آلبلاغ رخ داد که هم اکنون 2 گروه از امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان در حال یاری رسانی هستند.

وی گفت: بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر استان نیز به محل حادثه اعزام شده است.

معدن آلبلاغ اسفراین در ارتفاعات سخت گذری به همین نام و در محدوده پارک ملی ساریگل واقع در شمال شرق این شهرستان واقع شده است.

برداشت غیرمجاز از این معدن سرب و روی، که در منطقه ای با همین نام واقع است، از سال 98 با هجوم سودجویان همراه شد که با ورود شورای تامین خراسان شمالی در اواخر اردیبهشت ماه سال 98، این ناحیه از حضور سودجویان پاکسازی شد اما، اینک پس از مساعد شدن شرایط جوی سال جاری نیز با حضور مجدد بعضی افراد محلی و غیرمحلی، برداشت غیرمجاز از این معدن مجددا روبرو شده است.

واقع شدن این معدن در منطقه حفاظت شده زیست محیطی ساریگل، موجب شده تا سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی تا به امروز در ثبت آن ناکام بماند ولی به تازگی وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز مطالعات و اکتشافات اولیه بر روی این منطقه معدنی را صادر نموده اما، هنور اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

شهرستان 120 هزار نفری اسفراین در 60 کیلومتری جنوب شرقی بجنورد واقع شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 993

به "مصدومیت یک نفر بر اثر ریزش معدن آلبلاغ اسفراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصدومیت یک نفر بر اثر ریزش معدن آلبلاغ اسفراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید