نبی در جلسه با مدیران فیفا و AFC: فوتبال ایران منتظر نظر مشورتی درباره اساسنامه است

به گزارش مجله شرقیا، دبیرکل فدراسیون فوتبال می گوید فوتبال ایران در انتظار نظر مشورتی فیفا درباره اصلاح اساسنامه است.

نبی در جلسه با مدیران فیفا و AFC: فوتبال ایران منتظر نظر مشورتی درباره اساسنامه است

به گزارش خبرنگاران، دبیرکل فدراسیون فوتبال در یک ویدئو کنفرانس طولانی مدت با مسئولان ذی ربط در فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا آخرین شرایط دریافت نظر مشورتی پیرامون پیش نویس اساسنامه فدراسیون را جویا شد.

در این نشست که علی نژاد، معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، براتی، رییس کمیته تدوین مقررات و حمیرا اسدی، رئیس دپارتمان امور بین الملل فدراسیون هم در آن حضور داشتند، دبیرکل فدراسیون فوتبال توضیحاتی پیرامون فرآیند مربوط به تدوین پیش نویس اساسنامه ارائه کرد.

وی همچنین مطرح نمود: مایلم در ابتدا از فرصتی که فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا برای آنالیز آخرین شرایط مربوط به تدوین پیش نویس اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران دادند تشکر کنم. همانطور که به خوبی می دانید فدراسیون فوتبال ایران یکی از قدیمی ترین فدراسیون های عضو فیفاست و میلیون ها نفر در سطح کشور به این رشته ورزشی علاقه مند هستند و به صورت حرفه ای مباحث مرتبط را پیگیری می نمایند.

نبی توضیح داد: با توجه به سطح تعاملات گذشته هدف همه ما در فرآیند مربوط به اصلاح اساسنامه رسیدن به یک تفاهم ماندگار جهت تدوین سند فردای فوتبال ایران با اعتماد متقابل و بر اساس کار کارشناسی بوده است. تغییراتی که در رفت و برگشت های اجرا شده در ماه های اخیر و با نظر فیفا هم در این مقوله شکل گرفت کاملا به همین دلیل عملیاتی شد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال اضافه کرد: فدراسیون فوتبال پس از برگزاری نشست های متعدد با ارکان حقوقی و همچنین برپایی نشست های متعدد هیات رییسه، اخذ پیشنهادات اعضا محترم مجمع و مذاکرات متعدد دیگر پیش نویس مربوطه را در موعد مقرر به فیفا ارائه کرد که در جای جای آن ضمن تاکید بر قوانین ملی و داخلی بر الزامات بین المللی بالادستی هم تصریح شده بود. برای مثال امروز به خوبی و به صورت شفاف میان مدیران فیفا، کنفدراسیون و فدراسیون درباره ماهیت حقوقی فدراسیون فوتبال اشتراک نظر وجود داشت.

نبی اضافه کرد: قاعدتا جامعه فوتبال ایران در انتظار دریافت نظر مشورتی فیفاست تا ادامه جهت نقشه راه که شامل برگزاری مجمع تصویب اساسنامه و همچنین در تداوم آن مجمع انتخاباتی است به انجام برسد.

در ادامه این جلسه اینترنتی، مسولان ذی ربط در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدگاه های خود درباره مباحث مربوط به اصلاح پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال را ارائه کردند.

در خاتمه مقرر شد تفاهم و توافقات اجرا شده در جلسه به صورت رسمی به وسیله فیفا به فدراسیون فوتبال ارسال گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1212

به "نبی در جلسه با مدیران فیفا و AFC: فوتبال ایران منتظر نظر مشورتی درباره اساسنامه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبی در جلسه با مدیران فیفا و AFC: فوتبال ایران منتظر نظر مشورتی درباره اساسنامه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید