هوش مصنوعی تازه وارد به راحتی انسان را فریب داد!

به گزارش مجله شرقیا، گجت نیوز نوشت: هوش مصنوعی تازه وارد GPT-4 - جی پی تی 4 حتی در صورت ناتوانی در حل مسئله نیز ناامید نمی گردد و به بهانه های فریب کارانه از انسان یاری می گیرد!

هوش مصنوعی تازه وارد به راحتی انسان را فریب داد!

شرکت OpenAI روز گذشته از نسل تازه هوش مصنوعی GPT 3.5 که چت جی پی تی بر پایه آن ساخته شده، رونمایی کرد. این مدل تازه که GPT-4 نام دارد، با قابلیت های فراوان و هوش فوق العاده خود پتانسیل رقابت و حتی پیشی گرفتن از متخصصان مشاغل مختلف را دارد.

براساس یک گزارش لو رفته از عملکرد فنی هوش مصنوعی GPT-4، اگرچه این مدل قادر به حل معمای کپچا، به عنوان یک مدل برای تمایز انسان از ربات نبوده، اما برای برطرف این مشکل، از هوش سرشار خود بهره برده و با پرداخت مبلغی به یک کارمند آنلاین، از او خواسته تا CAPTCHA را حل نماید!

محققان OpenAI در طول توسعه جی پی تی 4، با آزمایش توانایی های این مدل از جمله اجرای کد، تفکر منطقی و درخواست یاری به آنالیز قابلیت های آن پرداختند. آنها هم چنین به این هوش مصنوعی امکان دسترسی به سرویسی را اعطا کردند که به آن اجازه می دهد با استفاده از قدرت محاسباتی بیش تر و پرداخت پول، از این منابع برای کسب عایدی بیش تر، ایجاد نسخه های متعدد از خود و اقدامات حفاظتی بهره بگیرد.

برنامه ریزی برای حمله فیشینگ، راه اندازی یک مدل زبانی منبع باز، ایجاد برنامه های سطح بالا و استفاده از سرویس هایی نظیر TaskRabbit از جمله عملنمودهای آزمایش شده به وسیله هوش مصنوعی GPT-4 هستند.

هوش مصنوعی GPT-4 با گول زدن انسان، مسائل را حل می نماید!

TaskRabbit پلتفرمی است که به افراد اجازه می دهند تا از فریلنسرهای آنلاین برای یاری به فعالیت های ساده نظیر تحویل بسته، طراحی گرافیک، جابجایی اثاثیه و غیره استفاده نمایند. بنابراین GPT-4 در هنگام مواجهه با کپچا، از یک کارگر خدماتی آنلاین برای حل آن استفاده کرد. جالب آنکه این هوش مصنوعی ترسناک، از بهانه ای مانند نابینایی برای متقاعد کردن شخص استفاده نموده است!

گفتنی است که این مدل اولیه از GPT-4 برای عموم عرضه نشده و نسخه ای متفاوت در دسترس قرار گرفته است. علاوه بر آن، محققان بیان کردند که پیش از معین قابلیت های نسخه نهایی جی پی تی 4، باید آزمایش های بیش تری در این راستا انجام گردد. هوش مصنوعی GPT-4 این پتانسیل را دارد که اگر خود به تنهایی قادر به حل مسائل نباشد، با پرداخت پول به انسان ها وظایف خود را تکمیل کند. این مدل فوق هوشمند با پرداخت اشتراک ماهیانه 20 دلار برای به وسیله سرویس ChatGPT Plus یا به صورت رایگان به وسیله موتور جستجوی بینگ مایکروسافت قابل استفاده است.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 اسفند 1401 بروزرسانی: 25 اسفند 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2229

به "هوش مصنوعی تازه وارد به راحتی انسان را فریب داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی تازه وارد به راحتی انسان را فریب داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید