والیبال ایران ابزارچهارم شدن درجهان را ندارد، کمیته فنی قوی نداریم

به گزارش مجله شرقیا، محمدرضا یزدانی خرم در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به برنامه هایی که در زمان حضورش در ریاست فدراسیون والیبال برای رشد و توسعه این رشته داشت، گفت: در زمان حضورمان در فدراسیون والیبال به صورت زیربنایی کار کردیم، یعنی استعدادیابی را شروع و سپس ورزش والیبال را علمی دنبال کردیم. سپس از تیم روسیه دعوت کردیم و بعد ایوان بوگایونیف را به ایران آوردیم که یکی از برترین والیبالیست های روس بود و تکنیک و تاکتیک را به والیبالیست هایمان آموزش داد.

والیبال ایران ابزارچهارم شدن درجهان را ندارد، کمیته فنی قوی نداریم

رئیس پیشین فدراسیون والیبال ادامه داد: درست زمانی که قرار بود در رده بزرگسال به نتیجه برسیم من را به فدراسیون کشتی بردند و داورزنی را که در سازمان تربیت بدنی بود را به علت تجربیاتش به عنوان رئیس معرفی کردم او نیز زحمات زیادی کشید و والیبال را به جاهای خوب رساند.

وی تاکید نمود: اما باید به مساله جوانگرایی توجه ویژه ای کرد، بازیکنان قدبلند باید کشف شوند و کارها زیربنایی انجام گردد. مهم این است که امروز در والیبال مان چند تیم خوب داشته باشیم.

رئیس پیشین فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که آیا تحقق وعده های داورزنی و قرارگیری تیم ملی والیبال در جمع چهار تیم جهان شدنی است یا خیر، گفت: فعلاً چنین چیزی امکان ندارد. اگر می خواهیم به جایگاه های خوب جهان حمله کنیم باید ابزار داشته باشیم. بازیکنان حال حاضر والیبال ایران فعلاً نمی توانند با بازیکنان مطرح جهان دست و پنجه نرم نمایند. بازیکنان تیم های قدرتمند جهان حرفه ای هستند و آمادگی آنها فقط برای بازی های مهمی مانند المپیک و جهان است، اما در ایران از بازیکنان مان بیش از میزان کار می کشیم و ملی پوشان ایران از نظر بدنی بسیار کم می آورند.

یزدانی خرم در پاسخ به این سوال که بازی های آسیایی و قهرمانی جهان سال آینده با هم تداخل دارند، چگونه باید برای این دو رویداد برنامه ریزی کنیم تا به موفقیت برسیم گفت: در ابتدا باید دو تیم ملی داشته باشیم و سپس تصمیم گیری کنیم کدام تیم به چه رویدادی اعزام گردد اگر به این نتیجه رسیدیم که تیم بزرگسال مان می تواند در مسابقات قهرمانی جهان چهره گردد می توانیم آنها را به قهرمانی جهان اعزام کنیم و تیم جوان خود را به بازی های آسیایی بفرستیم. اینکه کدام تیم به چه مسابقاتی اعزام گردد باید بر اساس کمیته فنی تخصصی تشخیص و تصمیم گیری گردد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کمیته فنی فدراسیون والیبال توانایی چنین تصمیم گیری را دارد؟ گفت: خیر، ما در ایران در هیچیک از فدراسیون ها کمیته فنی قوی نداریم. افراد زیادی حضور دارند اما افرادی که در والیبال زحمت فراوان کشیده باشند و صاحب نظر و بی طرف (بی طرفی کار سختی می باشد) نداریم. البته فدراسیون باید برای اعضای کمیته فنی مزایایی در نظر بگیرد چرا که آنها زمان خود را می گذارند و در این جلسات شرکت می نمایند، این مزایا می تواند آنها را بسیار علاقه مند تر کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 دی 1400 بروزرسانی: 3 دی 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1911

به "والیبال ایران ابزارچهارم شدن درجهان را ندارد، کمیته فنی قوی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال ایران ابزارچهارم شدن درجهان را ندارد، کمیته فنی قوی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید