واکنش سازمان لیگ فوتبال به انتقادها از قوانین جذب بازیکن خارجی

به گزارش مجله شرقیا، برنامه ورزش و مردم در اقدامی غیرحرفه ای اجازه پاسخگویی به مسولان سازمان لیگ را نداد و قوانین و آئین نامه های سازنده فوتبال را زیر سوال برد.

واکنش سازمان لیگ فوتبال به انتقادها از قوانین جذب بازیکن خارجی

به گزارش مجله شرقیا و به نقل از سازمان لیگ فوتبال ایران، برنامه ورزش و مردم امروز در اقدامی غیرحرفه ای و غیرقانونی ضمن ابهام افکنی در قوانین مثبت، سازنده و بازدارنده فوتبال در زمینه جذب بازیکنان خارجی، اجازه پاسخگویی به مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال را نداد! فریبرز محمودزاده مدیر واحد جابجایی سازمان لیگ با اشاره به این رویه غیر حرفه ای برنامه ورزش و مردم گفت: عجیب است که یک کارشناس غیر ورزشی بی توجه به قوانین و مصوبات و آئین نامه های مثبت و سازنده فوتبال ایران خیلی راحت مسائلی را در رسانه ملی عنوان می نماید که غیر کارشناسی است.

وی اضافه نمود: بارها کارشناسان خبره، نخبگان فوتبال اعلام نموده اند که نباید اجازه حضور بازیکن خارجی بی کیفیت در فوتبال ایران را داد. جذب بازیکنان خارجی باید تابع مقرراتی باشد تا بازیکنان با کیفیت خارجی به فوتبال ایران وارد شوند. به همین دلیل در چند سال اخیر قوانینی تنظیم شده که هر بازیکنی به صرف خارجی بودن وارد فوتیال کشور نگردد. سود این قوانین در درجه اول برای باشگاه هاست. همانطور که در این اواخر دیده اید بازیکنان خارجی با کیفیتی جذب استقلال، پرسپولیس، سپاهان، ذوب آهن و سایر باشگاه های ایران شده اند.

محمودزاده توضیح داد: از سویی دیگر من و سایر مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال قصد پاسخگویی قانونی و کارشناسی به اظهارات این فرد را در برنامه ورزش و مردم را داشتیم که این اجازه به ما داده نشد. در اقدامی غیرحرفه ای این برنامه نقدهای یکطرفه انجام داد. اهالی فوتبال به یاد دارند در سال های اخیر بعضی افراد سود جو با انتقال بازیکنان بی کیفیت خارجی چه لطماتی را به فوتبال باشگاهی ایران وارد کردند و در بعضی موارد پرونده های بین المللی سنگینی برای فوتبال ایران در مجامع بین المللی به وجود اوردند که باعث شد رقم های هنگفتی بابت پرداخت خسارت به این بازیکنان بی کیفیت خارجی از بیت المال پرداخت گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 153

به "واکنش سازمان لیگ فوتبال به انتقادها از قوانین جذب بازیکن خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان لیگ فوتبال به انتقادها از قوانین جذب بازیکن خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید