پاکسازی 99.9 درصدی عوامل میکروبی با دستگاه تصفیه هوای نانویی

به گزارش مجله شرقیا، محققان با انجام آزمایشی اعلام کردند دستگاه تصفیه هوای نانویی 99.9 درصد عوامل میکروبی را از بین میبرد.

پاکسازی 99.9 درصدی عوامل میکروبی با دستگاه تصفیه هوای نانویی

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، شرکت جی 6 متریالز (6 G Materials) نتایج مثبت آزمایش های خود در زمینه دستگاه تصفیه هوا مبتنی بر اکسیدگرافن را منتشر کرد. این آزمایش ها به وسیله یک آزمایشگاه مستقل بی طرف صورت گرفته و پاکسازی 99.9 درصدی عوامل میکروبی را در طول آزمایش نشان می دهد.

این شرکت نتایج آزمایش اثرات ضدمیکروبی روی نمونه اولیه تصفیه کننده هوای مبتنی بر گرافن، که به وسیله آزمایشگاه میکروبیولوژیکی The Intertek در آمریکا صورت گرفته است را منتشر کرد. طبق این گزارش، این آزمایش نشان داد که غلظت میکروارگانیسم های بیماری زای موجود در اتاق آزمایش در طول مدت آزمایش 99.9 کاهش یافته است.

دو پاتوژن مختلف E. coli و باکتریوفاژ Phi-X 174 به طور تصادفی برای آزمایش انتخاب شدند. مدت زمان آزمون دو ساعت مشخص شده بود.

این شرکت توسعه فناوری و ساخت نمونه اولیه دستگاه تصفیه هوا بر پایه گرافن را در اوایل سال 2020 شروع کرد. اولین اجرای پیروز رویکرد منحصر به فرد G 6 برای امکان استفاده از اکسید گرافن در یک سیستم تصفیه هوا به منظور بهبود عملکرد ضد میکروبی آن در آوریل 2020 بود. از آن موقع، این شرکت یک درخواست ثبت اختراع موقت ارائه داده است.

دانیل استولیاروف، مدیرعامل شرکت جی 6 متریالز گفت: ما از دریافت این نتایج مثبت از آزمایشگاه معتبر مستقل بسیار هیجان زده هستیم. در حال حاضر، ما مشتاق هستیم که گام های بعدی به منظور تجاری سازی این فناوری، از جمله اخذ کلیه مجوز های لازم، تأییدیه ها و اعتبارنامه های دولتی را برداریم تا بتوانیم این محصول را به بازار عرضه کنیم. در حال حاضر، ما برنامه های فراوری دستگاه تصفیه کننده هوا با یاری گرافن را نهایی می کنیم و کمپین بازاریابی اولیه آن را آماده می کنیم، اطلاعات بیشتری در خصوص آن در آینده اعلام می گردد. من به تیم شرکت جی 6 متریالز بسیار افتخار می کنم و از کوشش و فداکاری آن ها بسیار قدردانی می کنم.

سال گذشته، شرکت جی 6 متریالز خاطرنشان کرد که پروژه تحقیق و توسعه روی مواد کامپوزیتی مبتنی بر گرافن را برای استفاده در کشتی ها با شرکت تجاری خود که یک شرکت سنگاپوری است، نهایی نموده است. شرکت سنگاپوری گزارش نهایی شرکت جی6 متریالز را پذیرفته و این شرکت انتظار دارد که مبلغ نهایی 117500 دلار آمریکا را از شریک خود دریافت کند.

در طول این پروژه، جی6 متریالز با پیروزیت دو فرمولاسیون برای رزین های تقویت شده با گرافن را به منظور فراوری کامپوزیت های دریایی حاوی الیاف کربنی و فایبرگلس ها را ایجاد نموده است. با توجه به نتایج آزمون های مختلف، فرمولاسیون بهبود یافته با گرافن نسبت به مواد رایج ارتقای قابل توجهی را نشان می دهد.

علاوه بر استحکام بهبود یافته رزین، اپوکسی تقویت شده با گرافن یک بهبود 14 برابری در مقاومت در شکستگی از خود نشان می دهد. این ماده تازه به اندازه 20 درصد جذب آب کمتری داشته و مقاومت خستگی کامپوزیت فایبرگلاس 3 برابر افزایش یافته است. بدین ترتیب عمر این محصول تازه نسبت به فناوری های موجود در بازار بسیار بیشتر است. این فرمولاسیون پیشرفته، آزمایش های گسترده ای را در آزمایشگاه این شرکت پشت سر گذاشته و به وسیله یک مرکز ثالث مستقل هم عملکرد آن مورد ارزیابی قرار گرفته است. همچین آزمایش های میدانی در کارخانه کشتی سازی لونگته روی این فناوری صورت گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1808

به "پاکسازی 99.9 درصدی عوامل میکروبی با دستگاه تصفیه هوای نانویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکسازی 99.9 درصدی عوامل میکروبی با دستگاه تصفیه هوای نانویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید