پرداخت 56 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان امداد

به گزارش مجله شرقیا، تهران (پانا) - مدیرکل کمیته امداد استان تهران از پرداخت 56 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان تحت حمایت خبر داد.

پرداخت 56 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان امداد

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد، سید ابوالفضل پرپنچی با ارائه گزارشی از اقدامات این نهاد در حوزه اشتغال و خودکفایی، گفت: از ابتدای سال جاری 56 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به منظور اشتغال پایدار به مددجویان تحت حمایت و سایر اقشار نیازمند واجد شرایط پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه این میزان تسهیلات قرض الحسنه برای هزار و 111 طرح اشتغال زایی از محل منابع امدادی و بانکی پرداخت شده است، اضافه نمود: از این تعداد تسهیلات پرداخت شده 122 مورد برای مشاغل روستایی بوده است.

پرپنچی، اعلام نمود: طرح های اشتغال ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران در شش ماهه نخست سال جاری در قالب طرح های دامداری، کشاورزی، خدمات، صنفی و صنعتی بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران به ایجاد اشتغال از طریق مراکز کاریابی اشاره و مطرح نمود: در همین مدت زمان هزار و 669 مورد اشتغال از طریق معرفی به مراکز کاریابی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران ایجادشده است.

وی یادآور شد: در همین جهت با ارائه تسهیلات اشتغال زایی 853 خانوار با دریافت تسهیلات اشتغال زایی توانمند و از چرخه حمایتی خارج شده اند.

پرپنچی با بیان اینکه دو هزار و 453 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران از دوره های آموزشی فنی و حرفه ای در سال جاری شرکت کردند، اضافه نمود: متقاضیان پس از دریافت گواهی مهارت از تسهیلات اشتغال و خودکفایی برای ایجاد شغل بهره مند خواهند شد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه کمیته امداد برای کارفرمایان بسته های تشویقی در نظر گرفته است، گفت: این بسته ها شامل پرداخت حق بیمه به کارفرمایان و یا تسهیلات قرض الحسنه با هدف ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد می شود و در مناطق محروم استان نیز ارائه هر دو بسته تشویقی با هم به کارفرمایان امکان پذیر است.

وی اضافه نمود: کارفرمایان متقاضی نیروی کار می توانند با مراجعه به نزدیک ترین دفتر کمیته امداد نسبت به ارائه درخواست نیروی کار اقدام و ضمن مشارکت در امر خیر و خداپسندانه توانمندسازی مددجویان، از بسته تشویقی کاریابی این نهاد بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1318

به "پرداخت 56 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان امداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت 56 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان امداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید