پل خچیره طالقان فرو ریخت، سقوط کامیون به رودخانه

به گزارش مجله شرقیا، حامد پلگه در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: پیش از ظهر امروز (سه شنبه) متأسفانه پل خچیره بالا طالقان براثر واژگونی یک کامیون حامل بار که قصد عبور از روی این پل را داشت فروریخت و کامیون هم به درون رودخانه سقوط کرد.

پل خچیره طالقان فرو ریخت، سقوط کامیون به رودخانه

وی اضافه نمود: خوشبختانه به دلیل کم ارتفاع بودن پل حادثه ای برای راننده کامیون رخ نداد و حال عمومی وی مناسب گزارش شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان طالقان ادامه داد: کامیونی که قصد عبور از روی پل را داشته است مربوط به معدن گچ واقع در منطقه خچیره بخش بالا طالقان است.

پلگه با تأکید بر اینکه کامیون های زیادی به دلیل استقرار دو معدن گچ و سنگ در این منطقه تردد می نمایند، گفت: قدمت این پل 40 ساله است، از طرفی کامیون های عبوری دارای اضافه تناژ و بار سنگین هستند که همین مسئله باعث شده به مرور پل آسیب ببیند و امروز دچار از هم گسیختگی شده و فروبریزد.

وی بابیان اینکه راننده این کامیون متأسفانه برگه باسکول و حتی بارنامه در اختیار نداشته که نشان دهد چقدر بار توسط این کامیون حمل شده است، گفت: این عدم آگاهی و کنترل موجب بروز این حادثه شد.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان طالقان بیان نمود: گروه های راهداری بعد از وقوع حادثه سعی کردند با ایجاد کنار گذری موقت به تردد یاری نمایند.

پلگه تأکید کرد: در جلسه آتی مدیریت بحران شهرستان طالقان باید تصمیماتی در خصوص تعمیر و مرمت این پل اتخاذ گردد.

وی اضافه نمود: بارها به صورت مکتوب و در قالب اخطار به گردانندگان دو معدن یادشده اعلام نموده ایم که کامیون های عبوری از روی این پل نباید اضافه تناژ و حمل بار سنگین داشته باشند زیرا موجب آسیب به جسم و ابنیه فنی پل می گردد اما متأسفانه توجه ای به این اخطارها نداشته اند و در این راستا دادستانی را هم در جریان امور قرار داده ایم.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان طالقان شرح داد: پل خچیره برای تردد ماشین های سبک و اغلب سواری طراحی شده بود تا دسترسی روستائیان به وسیله آن انجام گردد و مناسب عبور کامیون های 10 چرخ آن هم با بار اضافی نیست.

پلگه گفت: به یقین در بازسازی و تعمیر پل خچیره مطالعات لازم را انجام خواهیم داد تا میزان تحمل باربری پل بر اساس عبور و مرورها در آن منطقه انجام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 111

به "پل خچیره طالقان فرو ریخت، سقوط کامیون به رودخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل خچیره طالقان فرو ریخت، سقوط کامیون به رودخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید