پیچش سبز در تایوان!

به گزارش مجله شرقیا، در آینده نزدیک تایوان منزلگاه آسمانخراشی پیچشی خواهد بود که جنگلی از باغ های عمودی آن را احاطه می نماید. برج آگورا که توسط شرکت ونسان کالبو آرکیتکچر طراحی شده، ناحیه ای به وسعت 42 هزار و 255 متر مربع را پوشش می دهد. این برج دارای یک باغستان، یک باغ سبزیجات، فضایی برای گیاهان معطر و دارویی، مکان فراوری کود آلی و سیستم جمع آوری آب باران خواهد بود. اما امکانات این برج آینده نگر به همین جا ختم نمی گردد.

پیچش سبز در تایوان!

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

این سازه که با الهام از ساختار مارپیچ DNA طراحی شده دارای هسته ای مرکزی است که اجازه سازماندهی آنچه که تیم طراحی آن را فراوانی فوق العاده باغ های معلق نامیده اند، فراهم می نماید. این طرح ساکنان 40 آپارتمان لوکس برج آگورا را قادر می سازد تا بخش قابل توجهی از مواد غذایی مورد احتیاج خود به استثنای پروتئین را در محل ساختمان تامین نمایند. افزون بر این، سیستم جمع آوری آب باران وابستگی به شبکه آب شهری را کاهش داده و استقلال هرچه بیشتر این مجموعه را در پی دارد.

هر آپارتمان 540 متر مربعی این برج از دیوارهای داخلی سبز سود می برند که کیفیت هوای مطلوب و زیبایی شناختی سبز جالب توجه ای را تضمین می نمایند. همچنین، ورودی نور مدور این برج موجب می گردد تا نور روز به صورت مستقیم به زیرزمین آن منتقل گردد. سقف خورشیدی برج آگورا نیز بخش قابل توجهی از انرژی مورد احتیاج آن را فراهم می نماید.برج آگورا با بهره گیری از نانوتکنولوژی و بهره گیری از دیگر ویژگی های فناوری پیشرفته، یکی از سبزترین سازه ها در نوع خود هنگام تکمیل پروژه در سال 2016 خواهد بود.

منبع : زیست نیوز

منبع: لست سکند
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 627

به "پیچش سبز در تایوان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیچش سبز در تایوان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید