یک شب زندگی در کویر به روایت تصویر

به گزارش مجله شرقیا، اقامتگاه های بوم گردی در نقاط کویری کشور مانند استان سمنان دارای ویژگی و خصوصیات خاصی هستند که در این گزارش سعی گردیده است این زیبایی ها، فرهنگ و معماری خاص مردم روستای بیابانک شهرستان سرخه در ساخت منازل به تصویر کشیده گردد.

یک شب زندگی در کویر به روایت تصویر

به گزارش مجله شرقیا، اقامتگاه های بوم گردی، اقامتگاه هایی هستند که در محیط های طبیعی و بومی با رعایت بالاترین سطح ممکن ضوابط زیست محیطی و به شکلی سازگار با معماری بومی، بافت تاریخی و سیمای طبیعی منطقه تأسیس گردیده و ضمن حداکثر تعامل با جامعه محلی و توجه به تنوع اقلیم، زمینه حضور و اقامت طبیعت گردان و گردشگران را با کیفیتی قابل قبول فراهم می نمایند.

این اقامتگاه ها همچنین به عنوان یکی از الگوهای توسعه پایدار طبیعت گردی، سبب ارتقا و توانمندسازی جوامع محلی و جلب مشارکت سرمایه گذاران بومی می گردد و با ایجاد فرصت های شغلی جدید، در مناطق بومی، از یک طرف به رشد اقتصادی و بهبود معیشتی جامعه بومی یاری نموده و از طرف دیگر از رشد بی رویه مهاجرت به شهرهای بزرگ جلوگیری می نماید.

در حال حاضر 62 اقامتگاه بوم گردی در روستاهای مختلف استان سمنان با مجوز در حال فعالیت و ارائه خدمات به گردشگران هستند، علاوه بر این تعداد اقامتگاه بوم گردی فعال در استان سمنان، 65 مرکز نیز برای دریافت مجوز تأسیس اقامتگاه بوم گردی در روستاهای استان سمنان در نوبت هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 35

به "یک شب زندگی در کویر به روایت تصویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک شب زندگی در کویر به روایت تصویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید