16 فیلمی که بعد از سریال شی هالک در دنیای مارول منتشر خواهند شد

به گزارش مجله شرقیا، فصل اول سریال شی هالک: وکیل دادگستری به انتها رسید، اما دنیای سینمایی مارول ادامه دارد و فیلم های زیادی قرار است بعد از این مجموعه تلویزیونی منتشر شوند.

16 فیلمی که بعد از سریال شی هالک در دنیای مارول منتشر خواهند شد

علی رغم اینکه شی هالک یکی از سریال های اصلی دیزنی پلاس به شمار میرود، اما دنیای مارول به آن بسنده ننموده و قرار است فیلم های زیادی را با موضوع چند جهانی در خود جای دهد. البته به طور قطع این فیلم ها با سریال های زیادی همراه خواهند بود که داستانشان را تکمیل خواهند کرد و به همین علت قطعا فیلم های بعدی دنیای مارول به فرنچایزهای بزرگی تبدیل خواهند شد.

بعد از شی هالک: وکیل دادگستری قرار است 11 فیلم دیگر استودیوی مارول بین سال های 2022 تا 2025 اکران شوند. به علاوه سخن از فراوری بعضی فیلم های دیگر هم به گوش می رسد.

1. پلنگ سیاه: واکاندا برای همواره (Black Panther: Wakanda Forever)

 • کارگردان: رایان کوگلر
 • بازیگران: لتیشیا رایت، لوپیتا نیونگو، وینستون دوک
 • تاریخ انتشار: 2022

اولین فیلمی که پس از خاتمه شی هالک اکران خواهد شد، پلنگ سیاه: واکاندا برای همواره خواهد بود. این فیلم دنباله فیلم پلنگ سیاه محصول سال 2018 به شمار میرود که کارگردانی آن را مجددا رایان کوگلر بر عهده دارد و در نوشتن فیلم نامه هم همکاری نموده است.

در این فیلم گروهی از بازیگران قدیمی فیلم اول حضور خواهند داشت که از جمله آن ها می توان به لتیشیا رایت در نقش شوری، دانای گوریرا در نقش اوکویه، لوپیتا نیونگو در نقش ناکیا، وینستون دوک در نقش ام باکو، مارتین فریمن در نقش اورت راس و آنجلا باست در نقش ملکه راموندا اشاره نمود.

به احتمال زیاد پس از مرگ غم انگیز چادویک بوزمن در سال 2020، لتیشیا رایت نقش پلنگ سیاه تازه را بازی خواهد نمود و فیلم هم به روایت داستان خانواده سلطنتی واکاندا می پردازد که باید با مرگ تی چالا کنار بیایند. اما در این حین درمی یابند که باید با تالوکان، یک کشور زیر آبی که نامور پادشاه آن است مبارزه نمایند. پلنگ سیاه: واکاندا برای همواره که قرار است در 11 نوامبر 2022 اکران گردد، آخرین فیلم فاز 4 دنیای مارول خواهد بود.

2. مرد مورچه ای و زنبورک: شیدایی کوانتومی (Ant-Man and the Wasp: Quantumania)

 • کارگردان: پیتون رید
 • بازیگران: پل راد، اوانجلین لیلی، مایکل داگلاس
 • تاریخ انتشار: 2023

اولین فیلم فاز پنجم دنیای سینمایی مارول مرد مورچه ای و زنبورک: شیدایی کوانتومی خواهد بود. این فیلم سومین دنباله از مجموعه فرنچایز مرد مورچه ای است که در آن بار دیگر پل راد و اوانجلین لیلی به ایفای نقش های اصلی خواهند پرداخت.

این فیلم به روایت داستانی در رابطه با دو قهرمان اصلی و والدین هوپ، هنک پیم و ژانت ون داین خواهد پرداخت که به سفری در قلمرو کوانتومی می روند و در طی این سفر با دشمنی بزرگ روبرو می شوند. این دشمن کسی نیست جز نسخه دنیای مارول از کانگ فاتح. این فیلم که شروعگر فاز پنجم دنیای مارول خواهد بود و شرور اصلی چند جهانی را به مخاطبان نشان خواهد داد در 17 فوریه 2023 در سینماها اکران می گردد.

3. نگهبانان کهکشان 3 (Guardians of the Galaxy Vol. 3)

 • کارگردان: جیمز گان
 • بازیگران: چیکوودی ایووجی، ویل پولتر، کریس پرت
 • تاریخ انتشار: 2023

دومین فیلم فاز پنجم دنیای مارول فیلم نگهبانان کهکشان 3 اثر جیمز گان خواهد بود. این فیلم قرار است نقطه اوج سه گانه گان باشد و به گفته او، به سفر این نگهبانان خاتمه خواهد داد. این فیلم به روایت داستانی می پردازد که پس از حضور کوتاه نگهبانان در ثور: عشق و تندر شروع می گردد و نگهبانان را نشان می دهد که در جستجوی نسخه ای از گامورا هستند.

قرار است در نگهبانان کهکشان 3 کاراکترهایی نظیر آدام وارلاک با بازی ویل پولتر و تکامل عالی با بازی چیکوودی ایووجی وارد دنیای مارول شوند.. در ابتدا، گان در جولای 2018 پس از انتشار توییت های قدیمی ای در رابطه با این فیلم، از پروژه اخراج شد اما گویا در مارس 2019 به وسیله دیزنی دوباره استخدام شده است. این فیلم قرار است در 5 می 2023 به عنوان دومین فیلم فاز 5 دنیای مارول اکران گردد.

4. مارول ها (The Marvels)

 • کارگردان: نیا داکوستا
 • بازیگران: ساموئل ال جکسون زاوه اشتون
 • تاریخ انتشار: 2023

سومین فیلم فاز پنجم دنیای مارول، دنباله ای برای فیلم کاپیتان مارول، وانا ویژن و خانم مارول خواهد بود. فیلم نامه فیلم مارول ها به وسیله مگان مک دانل نوشته شده و نیا داکوستا کار کارگردانی آن را بر عهده دارد. این فیلم شخصیت های کارول دانورز، مونیکا رامبو و کامالا خان را در خود جای داده که قرار است با هم متحد شوند و فیلم هم می خواهد به روایت داستان هایی بپردازد که بعد از خانم مارول روی می دهند.

سایر بازیگران تایید شده فیلم عبارت اند از ساموئل ال جکسون که دوباره در نقش نیک فیوری ظاهر خواهد شد و زاوه اشتون هم نقش شرور فیلم را بر عهده خواهد داشت. در حالی که اطلاعات زیادی درباره مارول ها در دست نیست، اما گویا قرار است که این فیلم در تاریخ 28 جولای 2023 در سینماها اکران گردد.

5. کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی (Captain America: New World Order)

 • کارگردان: جولیوس اوناه
 • بازیگران: آنتونی مک کی، کارل لامبلی، دنی رامیرز
 • تاریخ انتشار: 2024

پس از موفقیت فیلم شاهین و سرباز زمستان در دیزنی پلاس، گویا قرار است آنتونی مک کی در چهارمین فیلم کاپیتان آمریکا دوباره در نقش کاپیتان آمریکا یا همان سم ویلسون، به ایفای نقش بپردازد. کار نویسندگی کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی را هم مالکوم اسپلمن، نویسنده اصلی شاهین و سرباز زمستان و دالان موسون که قسمت پنجم همین سریال را نوشته بود، بر عهده خواهند داشت.

جولیوس اوناه هم قرار است کار کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته باشد و عنوان فیلم هم در کامیک کان 2022 فاش شده است. به علاوه معین شد که کارل لامبلی و دنی رامیرز هم در این پروژه حضور داشتند و دوباره در همان نقش ها بازی خواهند کرد. کاراکترهای آیزایا بردلی و خواکین تورس هم از فیلم شاهین و سرباز زمستان در این فیلم حضور خواهند داشت. به علاوه کوین فایگی تایید نموده که ساموئل استرنز به عنوان شخصیت منفی اصلی در فیلم حضور خواهد داشت. انتظار می رود کاپیتان آمریکا: نظم نوین جهانی در تاریخ 3 می 2024 منتشر گردد.

6. صاعقه ها (Thunderbolts)

 • کارگردان: جیک شرایر
 • بازیگران: فلورانس پیو، سباستین استن، دیوید هاربر
 • تاریخ انتشار: 2024

آخرین فیلم فاز پنج دنیای مارول صاعقه ها خواهد بود. تیمی که در این فیلم حضور دارند شامل مجموعه ای از کاراکترهای دنیای مارول هستند که پیش تر در این دنیای سینمایی دیده شده اند. فلورانس پیو، سباستین استن، دیوید هاربر، وایت راسل، هانا جان-کامن، جولیا لوئیس دریفوس و اولگا کوریلنکو نیز قرار است نقش این کاراکترها را ایفا نمایند.

این فیلم که کار کارگردانی آن را جیک شرایر بر عهده دارد و فیلم نامه آن هم به وسیله اریک پیرسون نوشته شده در تاریخ 26 جولای 2024 اکران خواهد شد.

7. تیغه (Blade)

 • کارگردان: بیو دیمایو
 • بازیگران: ماهرشالا علی، کیت هرینگتون
 • تاریخ انتشار: 2024

تیغه آخرین فیلم دنیای مارول در سال 2023 و چهارمین فیلم فاز 5 خواهد بود. در این فیلم قرار است ماهرشالا علی در نقش اصلی به ایفای نقش بپردازد. در حالی که هنوز اطلاعات زیادی در مورد تیغه وجود ندارد، اما گویا قرار است این فیلم به روایت داستانی در مورد صدای بلید بپردازد که در خاتمه فیلم جاودانگان به گوش رسید.

در ابتدا بسیم طارق برای کارگردانی این فیلم انتخاب شد و قرار شد فیلم نامه آن را هم استیسی اوسی کافور بنویسد. اما در سال 2022، طارق به علت کار بر روی پروژه های دیگر، استودیوی مارول را ترک کرد و قرار شد که کارگردان دیگری کار فراوری این فیلم را بر عهده بگیرد. بیو دیمایو برای بازنویسی فیلم نامه به پروژه پیوست و همین امر باعث شد که کار فراوری به تعویق بیفتد. در کل انتظار می رود فیلم تیغه در تاریخ 6 سپتامبر 2024 اکران گردد.

8. ددپول 3 (Deadpool 3)

 • کارگردان: شاون لوی
 • بازیگران: رایان رینولدز، هیو جکمن
 • تاریخ انتشار: 2024

آخرین فیلم تایید شده استودیوی مارول و اولین فیلم فاز ششم این دنیای سینمایی، ددپول 3 خواهد بود. در این فیلم رایان رینولدز به ایفای نقش اصلی خواهد پرداخت و هیو جکمن هم نقش ولورین همواره معروف را بر عهده خواهد داشت. کار نوشتن فیلم نامه ددپول 3 را رت ریس و پل ورنیک که فیلم نامه دو فیلم قبلی ددپول را هم نوشته اند، بر عهده خواهند داشت.

علی رغم اینکه این فیلم در دنیای دیگری جریان دارد اما بعضی از ویژگی های آن نشان می دهند که قطعا به دنیای مارول مربوط است. کار کارگردانی فیلم را شاون لوی بر عهده دارد که با رینولدز در فیلم پروژه آدام هم همکاری نموده و تاریخ اکران فیلم هم قرار است 8 نوامبر 2024 باشد.

9. چهار شگفت انگیز (Fantastic Four)

 • کارگردان: مت شکمن
 • بازیگران: -
 • تاریخ انتشار: 2025

قرار است که دومین فیلم فاز 6 فیلم چهار شگفت انگیز باشد. نسخه مارولی چهار شگفت انگیز در سال 2019 در کامیک کن سن دیگو معرفی گردید. یک سال بعد اعلام شد که جان واتس، کارگردان که پیش تر کار کارگردانی سه گانه مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه را بر عهده داشته، برای کارگردانی این فیلم انتخاب شده است. با این حال، در آوریل 2022، واتس از پروژه کنار گذاشته شد و گفت که بهتر است مدتی استراحت کند.

پس از آن استودیوی مارول کوشش خود را برای یافتن کارگردان تازه شروع کرد و مت شکمن را که پیشتر چند قسمت از واندا ویژن را کارگردانی نموده بود، برای این پروژه برگزید. با وجود اینکه این فیلم قرار است در 14 فوریه 2025، اکران گردد هنوز بازیگرانش معین نشده اند.

10. انتقام جویان: سلسله کانگ (Avengers: The Kang Dynasty)

 • کارگردان: دستین دانیل کرتون
 • بازیگران: جاناتان میجرز
 • تاریخ انتشار: 2025

انتظار می رود انتقام جویان: سلسله کانگ یکی از مهم ترین فیلم های فاز ششم و حماسه چند جهانی باشد و به عنوان پنجمین فیلم انتقام جویان، این فرنچایز را به سمت و سوی خوبی ببرد.

مدت کوتاهی پس از معرفی این فیلم در کامیک کن سن دیگو، دستین دانیل کرتون، کارگردان فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه و جف لاونس، نویسنده مرد مورچه ای و زنبورک: شیدایی کوانتومی کار کارگردانی و نویسندگی این فیلم را بر عهده بگیرند. به علاوه کانگ فاتح با بازی جاناتان میجرز قرار است شرور اصلی فیلم باشد. این فیلم قرار است در 2 می 2025 اکران گردد…

11. انتقام جویان: جنگ های مخفی (Avengers: Secret Wars)

 • تاریخ انتشار: 2026

یکی از بزرگ ترین اتفاقاتی که در دنیای مارول اتفاق افتاده این است که گویا استودیوی مارول می خواهد دو فیلم انتقام جویان را در سال 2025 منتشر کند که دومی انتقام جویان: جنگ های مخفی نام دارد. این فیلم حماسی که از داستان های کمیک اقتباس شده، قرار است داستان های انتقام جویان: جنگ ابدیت و انتقام جویان: خاتمه بازی را تکمیل کند.

به علاوه این فیلم قرار است آخرین فیلم فاز ششم این دنیای سینمایی باشد. هنوز کارگردان پروژه معین نشده، اما گویا مایکل والدرون پس از اتمام کارش در فصل اول لوکی و دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی کار نوشتن فیلم نامه را بر عهده گرفته و فیلم هم قرار است در تاریخ 1 می 2026 اکران گردد.

12. جنگ های زرهی (Armor Wars)

جنگ های زرهی یکی از سریال های دیزنی پلاس است که در آن دان چیدل نقش جیمز رودز یا ماشین جنگی را بر عهده دارد. با این حال، در سپتامبر 2022، معین شد که این سریال قرار است به صورت یک فیلم بازسازی گردد هر چند تاریخ اکران و عوامل آن هنوز معین نشده اند.

13. مردان ایکس دنیای مارول (MCU X-Men)

هنگامی که دیزنی کمپانی فاکس قرن بیستم را خریداری کرد، خیلی از هواداران مردان ایکس منتظر اکران فیلمی با موضوع این کاراکترها در دنیای مارول بودند و حالا گویا قرار است بعد از مدت ها این اتفاق بیفتد.

زیرا ولورین قرار است در ددپول 3 ظاهر گردد و خانم مارول هم به یکی از اولین جهش یافته های دنیای مارول تبدیل شده است. به احتمال زیاد فیلمی در مورد مردان ایکس هم ساخته خواهد شد و تا خاتمه سال 2025 اکران خواهد گشت.

14. شانگ چی 2 (Shang-Chi 2)

موفقیت فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه باعث شد که دنباله ای برایش ساخته گردد اگرچه در حال حاضر هنوز تاریخ اکران و دست اندرکاران فیلم معین نشده اند.

15. مرد عنکبوتی 4 (Spider-Man 4)

 • بازیگران: تام هالند

خبرها حاکی از آن است که چهارمین فیلم از مجموعه فیلم های مرد عنکبوتی مارول قرار است به زودی وارد مرحله ساخت گردد و انتظار می رود هالند در نقش اصلی به ایفای نقش بپردازد. در حالی که تاریخ انتشار این فیلم هنوز تایید نشده، انتظار می رود که مرد عنکبوتی بخش بزرگی از چند جهانی دنیای مارول باشد.

16. جاودانگان 2 (Eternals 2)

در حالی که هنوز تایید نشده که دنباله ای برای فیلم جاودانگان ساخته خواهد شد، هم فایگی و هم کلوئی ژائو که کار کارگردانی فیلم جودانگان را بر عهده داشت برای ساخت این فیلم ابراز علاقه نموده اند.

پاتون اسوالت، بازیگر نقش پیپ ترول در صحنه میانی فیلم جاودانگان، به این موضوع اشاره نمود که دنباله ای برای این فیلم ساخته خواهد شد. دنباله ای که گویا ژائو کار کارگردانی آن را بر عهده خواهد داشت.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 آبان 1401 بروزرسانی: 1 آبان 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2164

به "16 فیلمی که بعد از سریال شی هالک در دنیای مارول منتشر خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "16 فیلمی که بعد از سریال شی هالک در دنیای مارول منتشر خواهند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید