آغاز تزریق واکسن ایرانی از پایان خرداد ماه

به گزارش مجله شرقیا، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از تزریق واکسن ایرانی تا پایان خرداد ماه خبر داد.

آغاز تزریق واکسن ایرانی از پایان خرداد ماه

به گزارش باشگاه خبرنگاران، صادق تبریزی، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با اشاره به تزریق واکسن ایرانی تا پایان خرداد ماه اظهار کرد: ما واکسیناسیون را با واکسن های خارجی ادامه می دهیم و امیدوار هستیم از پایان خرداد و اوایل تیرماه کار واکسیناسیون را با تولید داخلی و با سرعت و اطمینان بیشتری آغاز کنیم.

او اضافه کرد: تولید کننده های خارجی خوش قول نیستند و به وعده های خود عمل نمی کنند، زیرا به موقع واکسن را تحویل نمی دهند به همین دلیل ایران با تاخیر تزریق واکسیناسیون روبرو می شود. به دنبال رسیدن تولیدات داخلی هستیم تا واکسیناسیون را با فرایند خوبی به جلو ببریم.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با اشاره به اینکه کدام واکسن های ایرانی در محله سوم واکسیناسیون آماده تزریق هستند گفت: چهار واکسن داخلی در فاز سوم هستند که قسمت بالینی را انجام می دهند. دو واکسن برکت و انستیتو پاستور که واکسن مشترک با کشور کوبا است زود تر از واکسن های دیگر به دست ما خواهد رسید.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با اشاره به جاماندگان سنی تزریق واکسن کرونا اظهار کرد: گروه های سنی جامانده برای تزریق واکسن حتماً در سامانه سلامت salamat.gov.ir ثبت نام کنند. برنامه ای برای افرادی که در سامانه سلامت ثبت نام نکرده اند نداریم مگر اینکه جزو جمعیت تحت پوشش سامانه سلامت در وزارت بهداشت باشند، برای اطلاع این افراد از تزریق واکسن به آن ها پیامک داده یا تماس گرفته می شود تا برای تزریق واکسن در روز معین شده اقدام کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1692

به "آغاز تزریق واکسن ایرانی از پایان خرداد ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز تزریق واکسن ایرانی از پایان خرداد ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید