آلمان سفیر چین را درباره اوضاع هنگ کنگ فراخواند

به گزارش مجله شرقیا، وزارت خارجه آلمان روز آدینه سفیر چین در این کشور را برای گفت وگو درباره اوضاع هنگ کنگ فراخواند.

آلمان سفیر چین را درباره اوضاع هنگ کنگ فراخواند

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله شرقیا، وزارت خارجه آلمان روز آدینه سفیر چین در این کشور را فراخواند تا درباره اوضاع هنگ کنگ گفت وگو نمایند.

وزارت خارجه آلمان خاطرنشان کرد: سفیر چین امروز به دفتر خارجی فدرال برای گفت وگو دعوت شد و میگوئل برگر(دستیاور وزیر) موضع دولت فدرال آلمان را دوباره ارائه کرد. دولت فدرال آلمان به همراه شرکای اتحادیه اروپای خود نگرانی های خود را از قانونی که خودمختاری گسترده هنگ کنگ را تضعیف می نماید و بر استقلال قضایی و حاکمیت قانون آن تاثیر می گذارد، ابراز داشت.

بر اساس قانون امنیت ملی هنگ کنگ که چند روز پیش توسط کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین به تصویب رسید و اجرایی شد چین می تواند با اعمال این قانون جرائم مربوط به ایجاد جدایی، براندازی، تروریسم و تبانی با نیرو های خارجی را مجازات کند که این مجازات می تواند حکم زندان ابد نیز باشد.

بعضی کشور های غربی از جمله انگلیس و آمریکا از چین خواسته بودند درباره این قانون، تجدید نظر کند. این کشور ها مدعی شده بودند که پکن باید حق آزادی بیان و برگزاری اجتماعات و تظاهرات در هنگ کنگ را حفظ کند.

پس از تصویب این قانون، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان نیز پس از تصویب این قانون گفت که اتحادیه اروپا سریعاً باید موضع محکمی در خصوص قانون امنیتی جدید پکن اتخاذ کند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 1086

به "آلمان سفیر چین را درباره اوضاع هنگ کنگ فراخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان سفیر چین را درباره اوضاع هنگ کنگ فراخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید