آلودگی هوا می تواند ناقل کرونا باشد

به گزارش مجله شرقیا، محققان ایتالیایی می گویند به احتمال زیاد یکی از علل شیوع بیشتر ویروس کرونا در شمال این کشور در مقایسه با جنوب آن، صنعتی تر بودن بیشتر شهر های شمالی ایتالیا است.

آلودگی هوا می تواند ناقل کرونا باشد

محققان ایتالیایی می گویند پیروز به شناسایی ویروس کرونا در ذرات آلوده هوا شده اند و لذا آلودگی هوا می تواند به انتقال این ویروس منجر شود.

پژوهش هایی که بر روی نمونه های هوای آلوده در ایتالیا اجرا شده نشان می دهد که ذرات آلوده هوا در مناطق شهری و صنعتی می توانند موجب ابتلاء به ویروس کرونا شوند، زیرا ذرات ویروس مذکور را با خود حمل می کنند.

پژوهشگران ژنی را در این ذرات شناسایی کرده اند که در برخی نمونه های جمع آوری شده از ویروس کرونا موجود بوده است. البته هنوز معین نیست کمیت نمونه های شناسایی شده کرونا در ذرات آلوده هوا برای مبتلا کردن انسان به این بیماری کافی هست یا خیر و هنوز باید تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.

با این حال، اثبات این موضوع زنگ های خطر را برای ساکنان شهر های پرجمعیت و آلوده از هم اکنون به صدا درآورده است و می توان انتظار داشت که با آغاز فصل پاییز و سردشدن تدریجی هوا که به گسترش آلودگی در شهر های بزرگ منجر می شود، کرونا از طریق آلودگی هوا هزاران نفر را آلوده کند.

محققان ایتالیایی می گویند به احتمال زیاد یکی از علل شیوع بیشتر ویروس کرونا در شمال این کشور در مقایسه با جنوب آن، صنعتی تر بودن بیشتر شهر های شمالی ایتالیا است. این صنعتی بودن موجب افزایش آلودگی هوا و به تبع آن انتقال ویروس کرونا از همین طریق شده است.

منبع: فرادید
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 985

به "آلودگی هوا می تواند ناقل کرونا باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوا می تواند ناقل کرونا باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید