استوری های اینستاگرام پس از 24 ساعت ناپدید نمی شوند بلکه بی اجازه کاربران ذخیره و رصد می شوند

به گزارش مجله شرقیا، اگر تصور می کنید استوری های شما پس از بیست و چهار ساعت واقعا از بین می روند سخت در اشتباهید. درواقع استوری های شما در یک پایگاه داده ناشناس ذخیره می گردد.

استوری های اینستاگرام پس از 24 ساعت ناپدید نمی شوند بلکه بی اجازه کاربران ذخیره و رصد می شوند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به نظر می رسد یک شرکت بازاریابی بدون هیاهو در حال سوء استفاده از اطلاعات کاربران است. آن هم اطلاعاتی که کاربران تصور می نمایند پس از مدتی تعیین محو می گردد.

بیزینس اینسایدر در آنالیز های خود کشف نموده که استوری ها از آن چه کاربران تصور می نمایند پایدار تر هستند و بدون اجازه کاربران در یک شرکت وابسته به فیس بوک خیره می شوند. درواقع بیزینس اینساید کشف کرد که شرکتی که احتمالاً هرگز از آن نشنیده اید ، بی سر و صدا داده های میلیون ها کاربر اینستاگرام ، از جمله داده های استوری های آنان را ضبط نموده است. این مکاشفه یادآوری می نماید که تمام داده هایی که شما استوری می کنید می تواند توسط غریبه ها رصد گردد.

دقیقا چه اتفاقی افتاده؟

Hyp3r ، یک شرکت بازاریابی از سانفرانسیسکو است که به طور غیرقانونی داده ها را از برنامه و وب سایت متعلق به فیسبوک در مورد کاربران رصد می نماید. این امکان نه تنها داده های تصویری، بلکه موقعیت مکانی و داده های بسیار شخصی کاربران را شامل می گردد. این حتی شامل استوری های اینستاگرام است. این در حالی است که به نظر می رسد استوری های اینستاگرام باید هر بیست و چهار ساعت یکبار پاک شوند. اما این اتفاق رخ نمی دهد و داده ها بی اجازه ثبت می شوند.

چقدر نگران باشیم؟

یک خبر خوب داریم و یک خبر بد. خبر خوب این که همه استوری ها رصد نمی شوند. اما خبر بد این که اغلب استوری های تگ دار شامل رصد و ذخیره سازی می شوند. برای مثال اگر از خود سلفی گرفتید و رستوران مورد علاقه خود را تگ نموده اید، قطعا توسط Hyp3r رصد شده اید. اما اجازه دهید یک نکته امیدوار نماینده هم بگوییم. استوری هایی که در صفحات خصوصی به اشتراک گذاشته می شوند، به راحتی قابل رصد و ذخیره سازی نیستند و این اتفاق عموما در مورد استوری هایی رخ می دهد که در صفحات عمومی به اشتراک گذاشته شده اند.

منابع مطلع می گویند که Hyp3r در ماه به بیش از یک میلیون پست در اینستاگرام دسترسی دارد. این ماجرا در شرایطی افشا شده که هم اکنون نیز اینستاگرام و در راس آن شرکت مادر فیس بوک به علت بی مبالاتی در مورد داده های کاربران از سوی سازمان نظارت بر داده های کاربران در اتحادیه اروپا و مجلس نمایندگان ایالات متحده تحت فشار است.

Hyp3r تنها سازمانی نیست که از فناوری برای رصد فعالیت مردم در شبکه های اجتماعی و ایجاد پروفایل های دقیق از مردم استفاده می نماید. این واقعیت که اینستاگرام نتوانسته است این نوع ضبط اتوماتیک را شناسایی و از آن جلوگیری کند ، ناامید نماینده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 268

به "استوری های اینستاگرام پس از 24 ساعت ناپدید نمی شوند بلکه بی اجازه کاربران ذخیره و رصد می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استوری های اینستاگرام پس از 24 ساعت ناپدید نمی شوند بلکه بی اجازه کاربران ذخیره و رصد می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید