اصلاح امور در ساخت و ساز شهری مستلزم تعامل بین دستگاهی است

به گزارش مجله شرقیا، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با بیان این که صنعت ساختمان نوعی اکوسیستم است، گفت: برای موفقیت کل سیستم ، همه اجزاء باید با هم کار نمایند.

اصلاح امور در ساخت و ساز شهری مستلزم تعامل بین دستگاهی است

به گزارش مجله شرقیا،مهدی سالاری در دومین نشست سازندگان ذیصلاح با حضور رئیس و تنی چند از اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد و جمع کثیری از مجریان حوزه ساخت و ساز استان یزد برگزار گردید، با اشاره به این که چرخه ساخت و ساز در استان یزد معیوب است، اظهار کرد: از آنجا که در استان، اکوسیستم تعریف نشده و بخش های مختلف شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی، به صورت وظیفه محور کار خود را انجام می دهند، از اینرو بایستی برای اصلاح امور ، تعامل جدی بین دستگاه ها صورت گیرد.

وی اضافه کرد:در نظام مهندسی نیز خدمات طراحی، نظارت و اجرا ارائه می گردد و هر کدام به درستی انجام نگردد، دیگر خدمات نمی توانند به خوبی ارائه شوند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد با اشاره به این که به منظور جلب اعتماد مهندسان، شفاف سازی را در دستور کار خود قرار داده ایم، گفت: بر این اساس هر 4 ماه یکبار جزئیات عملکرد اعضای سازمان و کارکرد آنها را منتشر می کنیم تا مهندسان با اعتماد بیشتری به ما کار خود را ادامه دهند.

نایب رئیس اول سازمان هم در این نشست با اشاره به این که یکی از مهمترین اهداف هیئت مدیره هشتم جلوگیری از صوری کاری و حذف فرایند دو نقشه ای است، توضیح داد: در این راستا جراحی هایی صورت گرفته که البته با مقاومت هایی نیز روبرو بوده ، با این حال ما رسالت خود را ادامه این روند می دانیم.

احمد علی فلاح با اشاره به این که برای توانمند سازی مجریان، دوره های آموزشی را در دستور کار خود قرار داده ایم، مطرح نمود: یکی از مسائل عمده مجریان ، عدم آشنایی آنان با تمام جنبه های وظایف خود است و این موضوع باید در ابتدای کار به آنها آموزش داده گردد.

نائب رئیس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به لزوم حمایت همه جانبه از مجریان مطرح نمود: به همین دلیل اقدامات حمایتی همچون اعطای تسهیلات به مجریان را در نظر داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 477

به "اصلاح امور در ساخت و ساز شهری مستلزم تعامل بین دستگاهی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصلاح امور در ساخت و ساز شهری مستلزم تعامل بین دستگاهی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید