اظهار آمادگی رهبر کره شمالی برای نشست بعدی با ترامپ

به گزارش مجله شرقیا، خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش کرد، رهبر این کشور در جریان ملاقات اخیرش با دونالد ترامپ برای داشتن نشست دیگری با وی اعلام آمادگی نموده است.

اظهار آمادگی رهبر کره شمالی برای نشست بعدی با ترامپ

به گزارش خبرنگاران، به نقل از اسپوتنیک، خبرگزاری رسمی کره شمالی در گزارشی در مورد ملاقات اخیر کیم جونگ اون رهبر این کشور با دونالد ترامپ در پایتخت ویتنام خاطر نشان کرد که کیم در این ملاقات از ترامپ به خاطر تلاشهایش در جریان مذاکرات موفقی که داشته اند و همچنین به خاطر انجام سفری طولانی و آمدن به شهر هانوی برای ملاقات با وی اظهار قدردانی نموده است.

این خبرگزاری همچنین در گزارش خود نوشت، رهبران دو کشور تاکید داشته اند که قدردان مذاکراتشان هستند و بر حصول پیشرفت چشمگیر در اجرای تعهدات مربوط به نشست اولشان در سنگاپور در مورد خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره تاکید داشته اند.

در گزارش این خبرگزاری تصریح شد که دو رهبر مذاکراتی سازنده داشته اند و دورانی جدید در روابط آمریکا و کره شمالی آغاز شده است.

این مطلب به موضوع تقابل موجود میان آمریکا و کره شمالی به سبب چند دهه خصومت میان آنها نیز اشاره داشته است. این رسانه نوشته که کیم جونگ اون و دونالد ترامپ نشستشان در شهر هانوی را به عنوان یک فرصت برای تعمیق اعتماد میان آنها ارج نهاده و در مورد حفظ گفت وگو در مورد خلع سلاح هسته ای توافق کردند.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون روزهای چهارشنبه و پنجشنبه گذشته نشستی در شهر هانوی داشتند اما این نشست چند ساعت پیش از زمانبندی در نظر گرفته شده و بدون حصول توافقی خاتمه یافت.

ری یونگ هو، وزیر خارجه کره شمالی بعد از این مذاکرات گفت کشورش خواستار برداشته شدن بخشی از تحریمهای آمریکا به عنوان یک پیشنهاد واقع بینانه بوده است. با این حال ترامپ به خبرنگاران ادعا کرد، بعد از درخواست رهبر کره شمالی برای برداشته شدن کامل تحریمها مجبور به خروج از مذاکراتش با او شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 24 بهمن 1398 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 680

به "اظهار آمادگی رهبر کره شمالی برای نشست بعدی با ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهار آمادگی رهبر کره شمالی برای نشست بعدی با ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید