امروز، آخرین مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبایی

به گزارش مجله شرقیا، مهلت ثبت نام برای شرکت در رشته های بدون آزمون دوره دکتری سال 1401-1402 دانشگاه علامه طباطبایی امروز 15 فروردین به خاتمه می رسد.

امروز، آخرین مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبایی

به گزارش خبرنگاران، دانشگاه علامه طباطبائی گفت که بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتریاز میان متقاضیان واجد شرایط، برای سال تحصیلی 1401-1402 در رشته های مشخص شده بدون شرکت در آزمون، دانشجوی دکتری می پذیرد.

دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد معتبر و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از یکی از دانشگاه های دولتی داخل کشور، دارا بودن میانگین کل 16 و یا بالاتر در مقطع کارشناسی در تمامی رشته ها ومجموع میانیگن نمرات مقاطع کاردانی و کارشناسی 16 برای دانشجویان دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته، دارا بودن میانگین کل 17 و یا بالاتر بدون احتساب نمره خاتمه نامه در مقطع کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها، کسب حداقل 70 امتیاز از فعالیت های آموزشی و پژوهشی و مصاحبه و دارا بودن حداقل یک مقاله علمی پژوهشی چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ مستخرج از خاتمه نامه و برخی موارد دیگر از مهم ترین شرایط شرکت در رشته های فوق است.

دانش آموختگان دانشگاه های خارج از کشور و دانشگاه ها و موسسات غیر دولتی - غیر انتقاعی مجاز به شرکت در این فراخوان نمی باشند و صرفا مدارک مربوط به کد رشته محل های دارای مجوز از شورای توسعه آموزش عالی قابل قبول می باشد.

در صورتی که متقاضی در زمان ثبت نام اولیه فاقد مقاله علمی پژوهشی مستخرج از خاتمه نامه باشد می تواند با ارسال حداقل یک مقاله علمی پژوهشی چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ مرتبط با رشته تحصیلی خود ثبت نام اولیه را انجام دهد. لازم به ذکر است در این صورت دانشجو بایستی تا قبل از مصاحبه نسبت به ارسال مقاله علمی پژوهشی مستخرج از خاتمه نامه خود اقدام نماید. در غیر این صورت پرونده ثبت نامی آنها حذف و امکان شرکت در مصاحبه نخواهد داشت. بدیهی است در این صورت دانشجو هیچ گونه اعتراضی نسبت به ثبت نام اولیه خود نخواهد داشت.

حداکثر 20 درصد ظرفیت پذیرش با آزمون شیوه آموزشی - پژوهشی دوره روزانه دکتری دانشگاه علامه طباطبایی به پذیرش بدون آزمون دانشجویان واجد شرایط اختصاص دارد.

طبق اعلام دانشگاه علامه طباطبایی، ظرفیت مذکور مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون دانشگاه می باشد و دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری خود نخواهد بود.

دانش آموختگان حداکثر تا 2 سال پس از فراغت از تحصیل می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند، لذا داوطلبانی که در نیمسال اول سال تحصیلی 98-99 و قبل از آن فارغ التحصیل شده باشند، به هیچ وجه مجاز به شرکت در این فراخوان نمی باشد.

دانشجویان نیمسال آخر، در صورت فراغت از تحصیل حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1401مجاز خواهند بود با رعایت سایر شرایط و با ارائه مدارک لازم در این فراخوان شرکت کنند.

دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی، کلیه دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، دولتی غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمیکاربردی و همچنین دانش آموختگان دوره های مجازی، نیمه حضوری، بین الملل، پردیس بین الملل و پردیس خودگردان، مجاز به ورود بدون آزمون به دوره دکتری این دانشگاه نمی باشند. لذا در صورت شرکت، از فرایند پذیرش حذف خواهند شد.

دانش آموختگان اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاههای خارج از کشور، مجاز به استفاده از این آیین نامه برای ورود بدون آزمون به دوره دکتری نیستند.

اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد و مطابق با جدول ارتباط رشته ای می باشد. بدیهی است در صورت عدم تطابق رشته کارشناسی ارشد با رشته مورد تقاضا، متقاضی از فرایند پذیرش حذف خواهد شد.

تغییر رشته و گرایش پس از اتمام بازه زمانی ثبتنام، ارسال مدارک و در زمان مصاحبه و نیز بعد از قبولی و کسب پذیرش، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را برای تحصیل در دوره دکتری، کسب کنند.

ثبت نام فقط بصورت الکترونیکی انجام خواهد شد. لذا دانشگاه به هیچ عنوان پذیرش مدارک بصورت فیزیکی نخواهد داشت و داوطلبان تا فردا 15 فروردین 1401 فرصت دارند در این رشته ها ثبت نام کنند.

داوطلب باید پس از ورود به سایت ثبت نام الکترونیک دانشگاه، به سربرگ استعداد درخشان مراجعه کرده، سپس، بر روی لینک ثبت نام اولیه دانشجویان استعداد درخشان مقطع دکتری کلیک کرده و درخواست ثبت نام اولیه را تکمیل نماید. پس از تکمیل فرم مربوطه، بر روی گزینه ثبت نام نو کلیک کنید تا سیستم به صورت اتوماتیک کد پیگیری ثبت نام داوطلب را صادر نماید.

سپس از قسمت ورود به سامانه، از سربرگ استعداد درخشان با وارد کردن کدملی و کد پیگیری دریافت شده در مرحله قبل وارد سیستم شده و پرونده الکترونیکی خود را از سربرگ پرونده الکترونیکی و مطابق منوی سمت راست سیستم تکمیل کند.

داوطلبان می توانند جدول رشته های دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبائی در سال تحصیلی 1401-1402را اینجا مشاهده کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 خرداد 1401 بروزرسانی: 3 خرداد 1401 گردآورنده: sharghia.ir شناسه مطلب: 2051

به "امروز، آخرین مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز، آخرین مهلت ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه علامه طباطبایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید